KÉZILABDA

2021.11.13. 22:03

Gyöngyösön a Fürednek jött ki jobban a lépés

A férfi NB I. 8. fordulójában hétgólos hátrányból is vissza kapaszkodott a Gyöngyös, de nem tudott pontot szerezni a vendég Balatonfüred ellen.

S. K.

Lubomir Durisék (szemből) nagyot küzdöttek, de hiába

Forrás: Heves Megyei Hírlap

Fotó: Czímer Tamás

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 27–28 (12–16)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 950 néző. V: Andorka M., Hucker R.

GYÖNGYÖS: Tomics – Vaszics 1, MARKEZ 8 (1), DURIS 4, Vilovszki, Hamidovic 2, VARSANDÁN M. 5 (2). Csere: Merkovszki (kapus), Nkousa, Ubornyák 1, Jaros 2, Gábori 2, ROSTA B. 1, Gerdán, Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba

BALATONFÜRED: Andó – P. Rodríguez 2, MALINOVIC 9, TOPIC 5, Dénes J., NÉMETH B. 4, Szőllösi B. 5 (1). Csere: TÓTH M. (kapus), Kemény L. 1, Bóka 1, Szmetán M., Gosztovics 1 (1). Edző: György László

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 7–7, 18. p.: 10–10, 24. p.: 11–13, 36. p.: 16–20, 42. p.: 20–22, 48. p.: 22–24, 54. p.: 25–25

KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.

HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 3/2.

Lubomir Durisék (szemből) nagyot küzdöttek, de hiába Fotó: Czímer Tamás / Heves Megyei Hírlap

A 20. percig fej-fej mellett haladt a két együttes (11–11), majd sorozatban öt gólt szerzett a vendégcsapat, míg a hazaiak egyszer sem tudták bevenni a bravúrok egész sorát bemutató exgyöngyösi Tóth Mihály kapuját. Gráf Martin találata jelentette a félidő utolsó mozzanatát.

A második játékrészt is a fürediek kezdték jobban, s a négygólos félidei előnyt percek alatt hétre növelték (12–19). A gyöngyösiek azonban a jelentős hátrány ellenére sem törtek meg, s az utolsó tíz percbe már döntetlen állásnál (24–24) léptek a felek. A végjáték óriási izgalmakat hozott, a fürediek győztes találatát 17 másodperccel a vége előtt a bosnyák Dejan Malinovic szerezte.

KONKOLY CSABA: – A fürediekkel évről évre kiélezett csatát vívunk. Az első félidőben inkább a védekezésünk miatt lehettünk bosszúsak. A fordulás után feljavultunk, miközben magunkkal is küzdöttünk, de mindent megtettek a fiúk a pontszerzésért. Sajnos ezúttal nem sikerült.

GYÖRGY LÁSZLÓ: – Az első félidő egyértelműen a miénk volt. A második játékrészben a védelmi megingásainkat kihasználta a Gyöngyös. A hajrá rendkívül kiélezett küzdelmet hozott, ahol nekünk jött ki jobban a lépés.

KÖVETKEZIK: Pick Szeged–HE-DO B BRAUN Gyöngyös, november 20., szombat, 18.00.