KÉZILABDA

2021.11.27. 21:11

NB I: a Gyöngyös a szünet után lépett el az Egertől a megyei rangadón

Ötgólos hazai sikerrel végződött a férfi NB I. 10. fordulójának megyénkbeli derbije.

Sike Károly

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–SBS-EGER 33–28 (15–14)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 950 néző. V: Rontó, Szanyi.

GYÖNGYÖS: A. TOMICS 1 – Vaszics 4 (2), Papp B., Gerdán, VILOVSZKI 4, HAMIDOVIC 6, Varsandán M. 2. Csere: Nagy Benedek, Merkovszki (kapusok), Duris 3, MARKEZ 7, GÁBORI 5, Ubornyák 1, Rosta B., Gráf. Edző: Konkoly Csaba.

EGER: BALOGH T. – Lezák 4 (4), Szuharev 2, TÓTH R. 4 (1), MACHÁC 6, Bernatonis 2, Száva 2. Csere: Kiss G., Tóvizi 1, Pulay 3 (2), Lakosy, Kovács M. 2, Holdosi 2, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4, 12. p.: 6–8, 18. p.: 9–11, 24. p.: 12–13, 36. p.: 17–15, 42. p.: 21–18, 48. p.: 27–21, 54. p.: 30–24.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 6/2, ill. 9/7.

Lubomir Duris kitörő örömmel ünnepelte a gyöngyösi diadalt Fotó: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

Konkoly Csaba: – Több oldalról is nagy nyomás alatt kézilabdáztunk, de a csapat állta a sarat. Négygólos hátrányból is vissza jöttünk, egyedül a kihagyott hétméteresek miatt maradt bennem hiányérzet. Fegyelmezetten, jól játszottunk.

Tóth Edmond: – Az első félidő az elképzeléseink szerint alakult, a jó védekezés remek kapusteljesìtménnyel párosult. A szünet után már nem tudtuk tartani azt a ritmust, amit a hazaiak diktáltak. A Gyöngyös most ennyivel jobb.