KÉZILABDA

2021.12.05. 14:02

Eszterházy SC: jogosan járt a taps

A rájátszásba vihető pontok szempontjából kulcsfontosságú összecsapást nyert a női NB I/B Keleti csoportja 12. fordulójában az Eszterházy SC.

F. B.

ESZTERHÁZY SC–OXXO ENERGY OROSHÁZI NKC 27–25 (15–12)

Eger, Eszterházy-csarnok, 150 néző. V.: Hajdu T., Halász A.

Eszterházy: Leiner – Bernát D. 3, Jurmann, BATÓ L. 6 (1), Alaxai, Szecsődi L. 5, Lengyel E. 3. Csere: Nagy É. (kapus), Szeberényi 2, TÓTH ABIGÉL 2, PANKOTAI 6 (3), Kiser, Romány. Edző: Zsadányi Sándor.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 6–6, 18. p.: 8–7, 24. p.: 12–10, 36. p.: 17–15, 42. p.: 20–18, 48. p.: 25–20, 54. p.: 25–21.

KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 4 perc.

PIROS LAP: Szecsődi L. a 34. percben.

HÉTMÉTERESEK: 6/5. ill. 6/5.

Bató Lili (szemből) teljesítményére nem lehetett panasz Fotó: Lénárt Márton

Több mint tizenhat percet kellett várni arra, hogy átvegye a vezetést az egri gárda. A rájátszásba vihető pontok szempontjából kulcsfontosságú összecsapáson 8–7-es állástól már folyamatosan a házigazda vezetett, ám egészen a hajráig nem nyugodhattak meg az egyetemisták. Szecsődi Laura második félidő elején kapott piros lapja, a sok kimaradt ziccer valamint a gyenge kapusteljesítmény miatt, nem tudta idő előtt lezárni a mérkőzést Zsadányi Sándor csapata, amely végül két góllal múlta felül viharsarki ellenfelét. Az év utolsó hazai bajnokija után jogosan járt a taps, mint ahogyan a mérkőzés előtt is, amikor a klub elnöki tisztségét öt év múltán átadó dr. Liptai Kálmánt köszöntötték az egyetemisták.

ZSADÁNYI SÁNDOR: – Már a mérkőzés első percében meglepett minket az Orosháza, hiszen nem erre a felállásra készültünk. El kellett telni egy kis időnek, mire rendezni tudtuk a sorokat. Most nem a szép játék, hanem a két pont megszerzése volt a legfontosabb, amit sikerült teljesíteni.

KÖVETKEZIK: Hajdúnánás SK–Eszterházy SC, december 11., szombat, 18.00.