2022.01.19. 21:35

Magyar Kupa: nyolc között az SBS-Eger

Az SBS-Eger készülhet a Magyar Kupa negyeddöntőjére, miután a sorozat 4. fordulójában öt góllal legyőzte a házigazda Ceglédi KKSE együttesét.

S.K.

Lezák Áron ötször volt eredményes Fotó: Lénárt Márton

A férfi Magyar Kupa 4. fordulójában:

CEGLÉDI KKSE–SBS-EGER 20–25 (8–14)

Abony, 50 néző. V.: Sándor L., Szikszay Cs.

CEGLÉD: Tamási – Gyene 1 (1), Kállai 2, Juhász K. 1 (1), Mazák 4, Ács P. 2, Szepesi I. 5 (1). Kránitz (kapus), Pásztor Á., Tóth P. 1, Teleki 4. Edző: Nagy Károly

EGER: Balogh T. – Lezák 5, Szuharev 6, Tóth R. 4 (2), Kovács M. 1, Tóvizi 1, Molnár B. 2. Seprős (kapus), Kiss G. 1, Pulay 5, Száva, Szuharev 6, Bernatonis. Edző: Tóth Edmond

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–2, 12. p.: 4–4, 18. p.: 5–6, 24. p.: 7–9, 36. p.: 9–16, 42. p.: 13–20, 48. p.: 15–20, 54. p.: 17–22.

KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 10 perc.

HÉTMÉTERESEK: 6/3, ill. 2/2.

A kezdeti tapogatózó játék után az első félidő utolsó tíz percében 6–1-es sorozatot produkált az Eger, így a szünetre már magabiztos vezetés birtokában vonulhattak a vendégek. A fordulás után is maradt lendületben az Eger, a különbség pedig gyorsan nyolc gólra duzzadt. A folytatásban a hazaiaknak ugyan többször is sikerült öt gólra zárkózni, de a megyeszékhelyiek továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben.

NAGY KÁROLY: – Hét játékosom tegnap szabadult a karanténból, ez látszott is a pályán. Az Eger fizikálisan és dinamikában is fölénk nőtt. Nagyrészt magabiztosan vezettek a vendégek, amikor lehetőségünk lett volna hogy felzárkózzunk, rendre belehibáztunk.

TÓTH EDMOND: – A győzelem volt az elsődleges cél. Amit kértem a játékosoktól, azt megoldották. Építkezünk, apró lépésekkel haladunk előre. Hasznos mérkőzés volt.

TOVÁBBJUTOTT: az SBS-Eger.