A harmadik negyed közepéig minden a hazaiak elképzelése szerint alakult.

A női OB I. 12. fordulójában:

Tigra-ZF-Eger–Dunaújvárosi FVE 9–11 (3–2, 2–2, 4–5, 0–2)

Eger, Bitskey Aladár Uszoda. V.: Fodor R., Ádám F.

Eger: Kiss A. 1 – Jancsó P., Menczinger K. 1, Dobi D. 1, Katona Zs., Czigány D. 2, Bódi F. Csere: Molnár D. 2, Borsi I. 2, Szilágyi Sz. Edző: dr. Sike József

DFVE: Maczkó – Gurisatti 3, Horváth B. 1, Mahieu 2, Szabó N. 1, Garda K. 2, Szellák 1. Csere: Buis (kapus), Sajben, Mucsy 1, Pál R. Edző: Mihók Attila

Gól–emberelőnyből: 11/4, ill. 11/4.

Ötméteresből: – ill. 2/2.

Kipontozódott: Bódi F. a 20., Jancsó P. a 29. percben.

Két dunaújvárosi találattal indult a mérkőzés, de 3–2-es állásnál már a hazaiak örülhettek a vezetésnek. Egészen a harmadik negyed közepéig (8–5) az Eger irányította a találkozót, a vendégek azonban a hajrában kiénekelték a sajtot a fáradó vendéglátók szájából.

Dr. Sike József: – Annyit léptünk előre az elmúlt fél évben, hogy rangadót játszhattunk a Dunaújvárossal. Négy játékosom 32 percet töltött a vízben, ez a csapat még nincs arra felkészülve, hogy 10-12 játékos forogjon. Hősies küzdelem volt.

Mihók Attila: – Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk 8–5-ös állásnál. Minden elismerésem a csapatnak, amely hatalmas tartásról tett tanúbizonyságot. A végén nagyon kellett az akarat és a szív, ez segített bennünket a győzelemhez.

Következik: UVSE Hunguest Hotels–Tigra-ZF-Eger, február 12., szombat, 18.45.

1. FTC 12 11 1 – 185–71 34

2. UVSE 12 11 – 1 204–84 33

3. Dunaújváros 12 10 – 2 187–94 30

4. BVSC 12 8 1 3 157–96 25

5. Eger 12 6 – 6 124–123 18

6. Szentes 12 6 – 6 106–132 18

7. III. Kerület 12 2 1 9 89–165 7