2022.04.10. 14:59

Megnyílt az álmok kapuja az Eszterházy SC előtt

A női NB I/B felsőházi rájátszásának 5. fordulójában a Szent István SE gárdáját győzte le az Eszterházy SC.

Fenyves Balázs

Györfi Dóra (a labdával) hét gólt szerzett Fotó: Szántó György

ESZTERHÁZY SC–SZENT ISTVÁN SE 29–28 (12–15)
Eger, Eszterházy-csarnok, 100 néző. V.: Ignéczi I., Pánczél-Héjjas T.
ESC: Nagy É. – Bernát D., 2, Szeberényi 4 (2), Bató L. 1, Alaxai 4, Györfi 7 (2), Kiser 2. Csere: Leiner (kapus), Pankotai 2, Tóth Abigél 2, Kuti 2, Lengyel E. 3. Edző: Zsadányi Sándor.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–3, 12. p.: 3–6, 18. p.: 6–9, 24. p.: 9–10, 36. p.: 13–18, 42. p.: 16–22, 48. p.: 20–23, 54. p.: 24–26.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4. ill. 4/3.
Mindig a kötelező a legnehezebb. Ez a tézis ismételten beigazolódott, hiszen az Eszterházy SC női csapata kis híján óriási blamával rontott el mindent, amit eddig elért. A másodosztály felsőházi rájátszásának sereghajtója a második félidő közepén már héttel is vezetett (39. perc: 15–22), az egriek azonban az utolsó előtti percre fordítottak és valahogy legyőzték a Szent István SE gádáját. A győzelem azért is bírt különös jelentőséggel, mert egy nappal később a listavezető Békéscsaba kétgólos győzelmet aratott a második NEKA ellen, ami azt jelenti, hogy a play-off felénél ismét saját kezében az ESC sorsa. A rájátszás kezdetén tapasztalt négypontos különbség után mostanra már csak minimális a hátrány a feljutó helyen álló együttesek mögött, s tekintve, hogy a második balatonbogláriak még Egerben is pályára lépnek, egyre izgalmasabbnak ígérkezik a szezon hátralévő öt fordulója.
ZSADÁNYI SÁNDOR: – Nagyon nehéz egy ilyen mérkőzés után bármit is mondani, mert mínusz hétnél, a második félidő közepén egy fillért nem mertem volna tenni arra, hogy akár csak szoros végjáték is lehet. Rendkívül sokat hibáztunk és sokszor eszembe jutott mérkőzés közben, hogy ezen a napon akár az egész éves munkánk is tönkre mehet. Valami csoda folytán mégis nyertünk és így továbbra is versenyben vagyunk a feljutásért, viszont hétfőtől mindenkinek össze kell szednie magát, mert sürgősen változtatnunk kell!
TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Algyő–Komárom VSE 29–27, Békéscsaba–NEKA 25–23, FTC U19–Pénzügyőr SE 33–28, Orosházi NKC–Kozármisleny SE 20–23.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–Kozármisleny SE, április 15., péntek, 18.00.