2022.05.17. 11:47

A hatvani nők pontot vittek Füzesabonyból

Az FSC férfi csapata Gödöllőn bebiztosíthatta volna a bronzérmét, de az utolsó kilenc perc gólképtelensége megpecsételte a füzesabonyiak sorsát.

A hatvani Dánffy Diánáék (szemből) értékes ponttal gazdagodtak Füzesabonyban

Forrás: Albert Péter/Heves Megyei Hírlap

A női NB II. Északkeleti csoportjának 21. fordulójában:
STAVMAT FÜZESABONYI SC–OKTAT60 HATVANI KSZSE 19–19 (11–11)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola, 100 néző. V.: Harsányi M., Magyar P.
FÜZESABONY: Végh L. – Kriston N. 3, Lányi G. 5 (1), Halmai M. 1, Szarvas N. 2, Molnár N., Szentkeressy-Kovács R. 4. Csere: SATTMANN J. (kapus), Blaskó V., Petrovics A. 3 (2), Kállai G. 1, Nagy Luca, Valent Sz., Tamás Cs., Nagy Liza. Edző: Major Attila.
HATVAN: ANTONI – SEPSI R. 3, DÁNFFY DIÁNA 3, RÓZSA 8, DÁNFFY DORINA, LEDACS KISS 3, TÓTH B. 2. Csere: Juhász E. (kapus), KIRÁLY R., Németh L., Szikra N. Edző: Répási Norbert
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 4–4, 18. p.: 5–6, 24. p.: 9–8, 36. p.: 12–14, 42. p.: 17–15, 48. p.: 17–17, 54. p.: 19–19.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/3, ill. 2/2.
MAJOR ATTILA: – Sajnos ezek után még az ezüstérem kérdése is nyitott. Nem tudtuk a saját játékunkat játszani, nagyon sok hibát vétettünk.
RÉPÁSI NORBERT: – Végig szoros, kiélezett mérkőzésen remekül helytálltak a lányok. Kiválóan végrehajtották azt, amire készültünk. A végén még mi támadhattunk a győzelemért, de a gólt már nem sikerült szerezni.
KÖVETKEZIK. Május 21., szombat, 18.00: Borsod SK-Miskolc–STAVMAT Füzesabonyi SC, OKTAT60 Hatvani KSZSE–Vitka SE.

JUVENTUS-PANORÁMA HEVESI SE–HAJDÚBÜSZÖRMÉNYI MTE 33–23 (18–11)
Heves, sportcsarnok, 50 néző. V.: Bíró D. M., Gadnai A.
HEVES: JUHÁSZ A. – Vereb N., KAKUK L. 6, ADÁCSI L. 3, Adácsi N. 1, Vizes B. 5 (1), REGÉCZI ZS. 4. Csere: NAGY N., Kelemen G. (kapusok), BALOG R. 10 (5), Góbor N., Holló F. 1, NAGY E. 3, Pásztor V. Edző: Makó Nándor.
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/6, ill. 6/4.
MAKÓ NÁNDOR: – Fontos mérkőzésen több kiváló egyéni és jó csapatteljesítménnyel győztük le ellenfelünket. Örülök a szép hazai szezonzárásnak!
KÖVETKEZIK: DVSC Schaeffler U22–Juventus-Panoráma Hevesi SE, május 20., péntek, 16.00.

A férfi NB II. Északi csoportjának 21. fordulójában:
GÖDÖLLŐI KC–FENSTHERM FUTURE FÜZESABONY 24–22 (13–15)
Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola, 27 néző. V.: ifj. Bacs J., Váltó Á.
FÜZESABONY: BARTÓK L. – Molnár M. 10 (1), Varjú P., Tamás T. 1, Péter A. 3, Hevér T. 2, Csapó P. Csere: Tóth K., Gulyás L. (kapusok), Fekete D., Blazsek M. 5, Igó Á., Major A., Nagy-Hajdú B., Ács I. 1, Antal Cs. Edző: Bánik Roland.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 1/1.
BÁNIK ROLAND: – Az utolsó kilenc perc gólképtelensége csak vereséget okozhatott a végig szoros mérkőzésen.