2022.05.24. 10:23

Ezüstérmes a füzesabonyi női csapat

Véget értek a 2021/2022-es NB II-es küzdelmek. Míg a nőknél az utolsó fordulóban biztosította be ezüstérmét a Füzesabony, addig a férfiaknál a záró játéknapon veszítette el dobogós helyét az FSC.

A füzesabonyi Szentkeressy-Kovács Renáta (6) három gólt lőtt Felsőzsolcán

A női NB II. Északkeleti csoportjának 22., záró fordulójában:
Borsod SK Miskolc– STAVMAT Füzesabonyi SC 33–35 (11–17)

Felsőzsolca, 65 néző. V.: Oláh E., Szikszay J.
Füzesabony: VÉGH L. – KRISTON N. 2, LÁNYI G. 8 (4), PETROVICS A. 5, HALMAI M. 4, SZARVAS N. 8, SZENTKERESSY-KOVÁCS R. 3. Csere: SATTMANN J. (kapus), SZABÓ ZS., NAGY LIZA, NAGY LUCA, TAMÁS CS., BLASKÓ V. 3, KÁLLAI G. 2, VALENT SZ. Megbízott-edző: Gyöngy Márió
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–5, 18. p.: 8–9, 24. p.: 9–14, 36. p.: 13–21, 42. p.: 16–24, 48. p.: 21–27, 54. p.: 25–30.
Kiállítások:4, ill. 12 perc.
Hétméteresek:2/2, ill. 7/4.
Gyöngy Márió: – Az első 20 percben fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a találkozó középső szakaszában kemény védekezéssel és remek támadójátékkal sikerült magabiztos előnyt szerezni. Mérkőzés utolsó részében az ellenfél nyitott védekezésével szemben több ziccer is kimaradt, s ismét szorossá vált az eredmény. Gratulálok a lányoknak, csapatként nagyot küzdve nyertek.

Az FSC győztes csapata a zárófordulóban
Forrás: FSC

OKTAT60 Hatvani KSZSE–Vitka SE 18–23 (4–12)

Hatvan, sportcsarnok, 35 néző. V.: Mezei F., Rubint A.
Hatvan: Antóni – Sepsi R. 1, Rózsa 6, Király R. 3, Dánffy Dorina, Ledacs Kiss 3, Ézsiás. Csere: Juhász E. (kapus), Szikra, Farkas A., Németh L. 1, Dánffy Diána, Tóth B. 4 (2). Edző: Bárány Zsolt.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 10/4.
Bárány Zsolt: – Ha az utolsó negyedórában mutatott játékot hoztuk volna, sokkal szorosabb lehetett volna az eredmény. Így sajnos csak a szépítésre futotta. Gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért!

DVSC SCHAEFFLER U22–Juventus-Panoráma Hevesi SE 45–19 (22–8)

Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok, 300 néző. V.: Tóth G., Tóth I.
Heves: Juhász A. – Vereb N. 3, Kakuk L. 5, Adácsi L. 3, Adácsi N. 3, Balog R. 2 (2), Regéczi Zs.1. Csere:Kelemen G. (kapus), Góbor N. 1, Nagy E. 1, Holló F., Steczina P., Pásztor V., Balázs P. Edző: Makó Nándor.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0, 12. p.: 10–4, 18. p.: 17–4, 24. p.: 19–7, 36. p.: 27–10, 42. p.: 31–13, 48. p.: 36–15, 54. p.: 41–17
Kiállítások: 8, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2.
Makó Nándor: – Több hiányzóval és kishitűen kézilabdáztunk.Gratulálunk a nagyon jó Debrecennek és köszönjük az NB I-es bajnoki címet eldöntő mérkőzésre való meghívást. Remekül éreztük magunkat!