Atlétika

2022.10.18. 09:06

Három diákolimpiai ezüst az egri Kemény Ferenc Sportiskolának

Az Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola hat alakulata volt érdekelt a III–IV. korcsoportos atlétika ügyességi és váltó csapatbajnokság diákolimpia országos döntőjében. Közülük hárman dobogóra állhattak.

Az Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola versenyzői ezüstfényben ragyogtak Kecskeméten

Forrás: diákolimpia.hu

A kislabdahajító fiú csapat kiváló versenyzéssel – az előzetes eredményeket magasan túlszárnyalva – az előkelő második helyen végzett. Fejes Péter testnevelő pedig duplán örülhetett, ugyanis mind a fiú távolugró-, mind a 10x200 méteres svédváltó csapat ezüstérmesként zárt a Kecskeméti Atlétikai Centrumban rendezett fináléban.

„Szívmelengető volt látni, ahogyan a váltó tagjai az utolsó erejüket is mozgósítva küzdöttek egymásért.

A többieknek sem lehet okuk a szégyenkezésre, ugyanis lány magasugró csapatunk – a dobogóról épphogy csak lecsúszva – a negyedik, fiú magasugró csapatunk a – még mindig pontszerző – 8. helyen végzett. Lány kislabdahajító együttesünk szoros csatában a 11. helyen végzett. Mindenki jól versenyzett, de külön kiemelendő Huszti Patrik, aki kislabdahajításban és távolugrásban egyéni csúcsot javított, váltóban pedig szenzációsan futott” – szerepel az Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola beszámolójában.

Fejes Péter testnevelő-edző háromszor állhatott ezüstérmesként végzett csapat mellett
Fotós: Picasa / Forrás: diákolimpia.hu

A Kemény Ferenc Sportiskola eredményei

LÁNYOK
Magasugrás: 4. Kemény Ferenc Sportiskola (Tóth Hanga 8.a, Sebők Fanni 8.a, Vitális Lelle Boróka 7.a, Nagy Kincső 8.b, Kaló Lara 8.d) 1,3375 méter
Kislabdahajítás: 11. Kemény Ferenc Sportiskola (Vitális Lelle Boróka 7.a, Nagy Kincső 8.b, Csáki Hanna 7.b, Tóth Hanga 8.a, Sebők Fanni 8.a) 42,1225 méter
FIÚK
Távolugrás: 2. Kemény Ferenc Sportiskola (Barta Csongor 8.b, Bozó Bálint 8.a, Sass Dominik 8.a, Szabó András 7.a, Huszti Patrik 8.d) 5,0575 méter
Kislabdahajítás: 2. Kemény Ferenc Sportiskola (Dobó Zalán 7.b, Gulyás Zalán 6.b, Farsang Levente 7.b, Asztalos Hunor 7.b, Huszti Patrik 8.d) 58,2075 méter
Vegyesváltó, 10x200 méter: 2. Kemény Ferenc Sportiskola (Bábosik Flóra 8.b, Tóth Hanga 8.a, Sebők Fanni 8.a, Nagy Kincső 8.b, Kaló Lara 8.d, Barta Csongor 8.b, Bozó Bálint 8.a, Sass Dominik 8.a, Szabó András 7.a, Huszti Patrik 8.d) 4:40:42 perc
Magasugrás: 8. Kemény Ferenc Sportiskola (Barta Csongor 8.b, Bozó Bálint 8.a, Sass Dominik 8.a, Szabó András 7.a, Vincze Botond 8.b) 1,4625 méter

Számok szerint – A sportág körzeti, megyei versenyei szeptemberben 11 590 fővel indultak, az országos döntőre pedig 137 iskolából 1421 versenyző jutott el. Az Ügyességi és Váltó Csapatbajnokság versenyszámai közé az atlétika dobószámai mellett a távol- és magasugró, valamint váltófutó számok tartoznak.