2022.11.26. 20:23

Gyöngyösön sem termett babér az újoncnak

A Gyöngyös idénybeli ötödik bajnoki győzelmét aratta, míg a Budai Farkasok továbbra is pont nélkül.

Menyhárt Máté a mezőny legeredményesebb játékosaként zárt

A férfi NB I. 10. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP 33–25 (15–12)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 800 néző. V: Felhő F., Öcs T.
GYÖNGYÖS: TOMICS 1 – Schaffer 4, Gábori 1, HEGEDÜS M. 5, Gerdán, Potisk 2, MENYHÁRT 6 (2). Csere: Gyánti (kapus), Nkousa, Halász L. 1, BURA 3, Lakosy 2, SCHMID 3, GRÁF 4, Jóga 1. Edző: Bíró Balázs
BUDAÖRS: Merkovszki –  Kecskeméti 2, Enomoto 2, Vuleta 2, Auer 2, Nagy Sz. 1, NORELDEN 3 (1). Csere: Nánási (kapus), Turák, Benmiloud, Németh A. 5 (3), Szövérdffy 2, Holdosi, KVASTEK 4, Rédai, Kovács Á. 2. Edző: Koi Endre
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–1. 12. p.: 6–4. 18. p.: 7–7. 24. p.: 11–10. 36. p.: 18–15. 42. p.: 22–18. 48 p.: 25–20. 54. p.:  30–22.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 14 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 6/4.
A lendületesen kezdő gyöngyösiekkel szemben a 4. percben, háromgólos hátrányban szerezte első találatát a budaörsi gárda. A vendégeknek a 22. percben ugyan sikerült fordítani (9–10), de aztán ismét a hazaiak kerültek fölénybe, s a szünetre ismét háromgólos vezetés birtokában vonulhattak.
A fordulás után még tett egy kísérletet a felzárkózásra az újonc (38. perc: 19–17), de a gyöngyösiek a folytatásban már kétséget sem hagytak afelől, hogy melyik a jobb csapat.
BÍRÓ BALÁZS: – Nem volt ez olyan sima mérkőzés, mint azt az eredmény mutatja. Szorosabb első félidő után, ezúttal is a stabil védekezés jelentette a siker kulcsát. Amikor már az ellenfél nem tudott újítani és odaveszett a frissességük, azt az időszakot jól kihasználtuk.
KOI ENDRE: – Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk. A szünet után sokkal keményebben védekezett a Gyöngyös, amivel szemben nehezen találtuk az ellenszert. Emellett sok helyzetet kihagytunk, sok technikai hibával játszottunk. Ezek miatt vagyok a leginkább bosszus.
KÖVETKEZIK: Csurgói KK–HE-DO B. Braun Gyöngyös, december 3., szombat, 18.00.