2023.02.26. 22:03

Füredi győzelmével ismét listavezető a QHB-Eger

A házigazda BFKA-Balatonfüred harminc percig tartotta a lépést, majd a második félidőben fölényessé tette győzelmét a QHB-Eger.

Tóvizi Tamásékat Balatonfüreden sem tudták megállítani

A férfi NB I/B 19. fordulójának mérkőzésén:

BFKA-BALATONFÜRED–QHB-EGER 22–28 (13–14)
Balatonfüred, Eötvös Csarnok, 200 néző. V.: Győr Á. Hadas D.
EGER: MARCZIKA – LEZÁK 5 (2), Kurucz 6, KISS G., Kerezsi 1, Schekk 1, Tóth K. 3. Csere: Ágoston (kapus), Rozner 1, TÓVIZI 5, Döme 2, Vrhovina, Juhász P. 1, Száva, KEPESS 3.  Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–1, 12. p.: 6–5, 18. p.: 10–9, 24. p.: 11–12, 36. p.: 14–17, 42. p.: 15–21, 48. p.: 16–24, 54. p.: 18–26.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/3, ill. 3/2.
Ahogy lenni szokott, ezúttal is kellett bő negyedóra, mire felvette az üzemi hőfokot az egri gárda. Tóvizi Tamásék a 23. percben 10–11-es állásnál vették át a vezetést, majd a második félidő elején állva hagyták ellenfelüket. A vendégek a feljavuló védekezésnek és gyors ellentámadásoknak köszönhetően 7–1-es sorozattal nyitottak, amivel tíz perc alatt lerendezték a mérkőzést. A legnagyobb különbség a 49. percben 16–25-ös állásnál mutatkozott.
Azok után, hogy a nagy rivális PLER-Budapest az utolsó másodpercben mentett pontot Vecsésen (24–24), a QHB-Eger győzelmével újra pontelőnnyel vezeti az NB I/B-s tabellát.
TÓTH EDMOND: – Nehezen indult a találkozó idő kell, mire ráhangolódunk a mérkőzésre, kiismerjük az ellenfelet. A szünetig fej-fej mellett haladtunk, majd a fordulás után akkorát javultunk, hogy szinte állva hagytuk a hazaiakat. A védekezésünk feljavult, sikerült könnyű gólokat szerezni. A végére magabiztos siker lett.
KÖVETKEZIK: QHB-Eger–Agrifeed ETO UNI Győr, március 5., vasárnap, 18.00.

1. Eger 19 15 2 2 571–471 32
2. PLER 19 14 3 2 574–463 31
3. BFKA-Veszprém 19 14 1 4 533–493 29
4. Győr 19 13 2 4 573–497 28
5. Békés 19 9 4 6 538–519 22
6. Szeged U21 19 9 1 9 541–532 19
7. Vecsés 19 9 1 9 532–536 19