Röplabda

2023.02.20. 15:50

Lecsúszott a dobogóról az Eszterházy SC

Szombathelyen két vereséggel zárta az alapszakaszt a bajnoki címvédő Eszterházy SC férfi csapata, amely így idén elvesztette esélyét az éremszerzésre.

F. B., S. K.

Hetényi Gergelyék (14) csalódottan zárták a fordulót

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei HÍrlap

A férfi NB II. Keleti csoportjának szombathelyi fordulója kevés sikert tartogatott az Eszterházy SC számára. A gárda a folytatásban a 4–6. helyért zajló rájátszásban lesz érdekelt. A Gyöngyösi RSE Jászberényben szenvedett vereséget.

A férfi NB II. Keleti csoportjában:

PTE-PEAC–ESZTERHÁZY SC 3–0 (24, 23, 24)
ESC: Mákos A., Tari B., Nagy B., Hornyik B., Göncző-Dutkay, Vincze T. Liberó: Tóth B. Csere: Geml T., Hetényi G., Kovács B. Játékos-edző: Vincze Tamás.
VINCZE TAMÁS: – Csalóka az eredmény. Szoros szettek után maradtunk alul, ráadásul a megszokottnál csonkább összeállításban. A mérkőzés alakulását illetően döntő tényező lehetett, hogy az első szakasz végén három játszmalabdánk is volt, a remekül mezőnyöző pécsiek viszont minden támadásunkat kivédekezték. A folytatásban a pörgetett nyitásokat sajnos gyengébben fogadtuk. Ugyanakkor adódtak nagyszerű megoldásaink is, így összességében minőségi mérkőzést játszottunk az alapszakaszt várhatóan megnyerő pécsiekkel.
ESZTERHÁZY SC–SZOMBATHELYI ESE 2–3 (16, 23, –21, –21, –10)
ESC: Geml T., Berta T., Nagy B., Hetényi G., Mákos A., Hornyik B.. Liberó: Tóth B. Csere: Göncző-Dutkay. Játékos-edző: Vincze Tamás.
VINCZE TAMÁS: – A nagy csatát hozó első mérkőzés után két játékossal tovább csökkent létszámunk, ennek ellenére pontos és hatékony játékkal hoztuk az első két játszmát. Kicsit meg is nyugodtunk. A folytatásban jellemzően fej-fej mellett potyogtak a pontok, de sajnos nem tudtunk reagálni a hazaiak játszmák végi fordulatszám növelésére. Elfogytunk és elfáradtunk a maratoni mérkőzés végére, amit ellenfelünk döntő játszmában megérdemelten megnyert.
SZOLNOKI SPC–GYÖNGYÖSI RSE 3–1 (20, 23, –25, 19)
GYRSE: Gyurkó B., Gyánti N., Vigh Z., Radics J., Baják B., Hordós B. Liberó: Jarosch T. Csere: Farkas L., Szabó D. Játékos-edző: Farkas László.
FARKAS LÁSZLÓ: – Több poszton is akadtak hiányzók, ennek ellenére több szettben is pariban voltunk a szolnoki fiúkkal, akik végül megérdemelten nyertek.
GYÖNGYÖSI RSE–GÖDÖLLŐI RC 2–3 (17, –18, –8, 23, –6)
GYRSE: Gyurkó B., Gyánti N., Vigh Z., Szabó D., Baják B., Hordós B. Liberó: Jarosch T. Csere: Farkas László, Radics J. Játékos-edző: Farkas László
FARKAS LÁSZLÓ: – A hiányzó kezdő játékosaink ellenére egy igazán fordulatos mérkőzést játszottunk.
A gyöngyösiek március 11-én Gödöllőn, a házigazdák és a Szolnok ellen zárják az alapszakaszt.

A női NB II. Keleti csoportjának 17. fordulójában:

SALGÓTARJÁNI BTC–EGRI VSI 0–3 (–10, –10, –15)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok. V.: Nagy Zs.
EVSI: Hauer-Balázs, Juhász D., Schachinger R., Nagy Zs., Lázár A., Hernádi A. Liberó: Báder E. Csere: Majoros P. Edző: Juhészné Tóth Mária.
JUHÁSZNÉ TÓTH MÁRIA: – Végig motiváltan, magabiztos játékkal, kiemelkedően jó nyitásokkal nyertük meg a mérkőzést.
KÖVETKEZIK: Szolnoki SPC–Egri VSI, február 26., vasárnap, 17.00.