2023.03.31. 22:16

Az egri védelem ezúttal is kimagaslóan teljesített

Negyven percig alakult szorosan találkozó, majd a mérkőzés utolsó harmadát 14–4-re nyerte a QHB-Eger Tatán.

Az egri Tóth Károlyékat nem tudták fékezni

A férfi NB I/B 23. fordulójának mérkőzésén:

TATAI AC–QHB-EGER 19–29 (12–13)
Tata, Güntner Aréna, 250 néző. V.: Paska D., Vastag S.
EGER: MARCZIKA – LEZÁK 6 (2), KURUCZ 7, KISS G., Kerezsi, Schekk 2, TÓTH K. 5. Csere: Ágoston (kapus), Rozner 2, Fórizs 3, Tóvizi, Döme 1, Vrhovina, Juhász P., Száva 3, Kepess. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–1, 12. p.: 4–6, 18. p.: 8–8, 24. p.: 11–10, 36. p.: 15–15, 42. p.: 15–18, 48. p.: 17–22, 54. p.: 17–26.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/3, ill. 2/2.
Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok, jelentős előnyre egyik félnek sem sikerült szert tenni. Fordulat az után következett, hogy 15–15-ös állásról 5–0-ás rohammal meglépni látszott a vendégcsapat. A második félidőben már meggyőző fölénybe került a QHB, először az 55. percben nőtt kétszámjegyűre (17–27) a különbség. Az utolsó bő tíz percben mindössze két gólt lőttek az exegriként Iváncsik Ádámot felvonultató tataiak, de a tízgólos vereséget így sem tudták elkerülni.
A sikert a 43 százalékos hatékonysággal védő Marczika Barnabás kiváló kapusteljesítménye és a remek védőmunka alapozta meg.
TÓTH EDMOND: – Görcsös kezdés után nagyon magabiztos második félidőt produkáltunk. Fordulás után a kiváló védőmunkához párosult egy remek kapusteljesítmény is, amivel teljesen elbizonytalanítottuk az ellenfelet, támadásban pedig sokkal magabiztosabban kézilabdáztunk. Ez hozta a győzelmet.
KÖVETKEZIK: QHB-Eger–ÓAM-Ózdi KC, április 8., szombat, 18.00.