2023.05.14. 21:13

Legfőbb riválisát legyőzve szerezte meg a bajnoki címet a QHB-Eger

Egy fordulóval a bajnokság vége előtt bebiztosította bajnoki címét a QHB-Eger, miután hazai pályán legyőzte a PLER-Budapest együttesét.

Óriási ünneplésben részesítette a közönség a csapatot

A férfi NB I/B 28. fordulójának mérkőzésén:

QHB-EGER–PLER-BUDAPEST 28–27 (15–15)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 870 néző. V.: Héjja Á., Kónya B.
EGER: Marczika – LEZÁK 6 (3), Kurucz 4, KISS G., Kerezsi, Schekk 2, TÓTH K. 5. Csere: ÁGOSTON (kapus), Rozner 1, Tóvizi 1, Döme 1, VRHOVINA 3, Száva 4, Kepess 1. Edző: Tóth Edmond
PLER: ANDORKA – Zalai 3, BOROS B. 6, FEKETE Á. 7 (4), Simotics 1, Kovács B. 2, Vizler 3. Csere: Takács (kapus), Fodor M., Tóth Sz. 1, Várszegi 2, Parzer, Csíki 1, Horváth D. 1, Farkas T. Edző: Horváth Attila
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 5–6, 18. p.: 8–8, 24. p.: 11–11, 36. p.: 18–16, 42. p.: 21–18, 48. p.: 23–21, 54. p.: 25–24.
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 5/4.
Egy fordulóval az NB I/B-s küzdelmek zárása előtt a QHB-Eger a legfőbb riválisát legyőzve bebiztosította bajnoki címét. A PLER-Budapest nemes ellenfélnek bizonyult, amely a Kemény Ferenc Sportcsarnokban ugyan vereséget szenvedett, de a Győr újabb botlásának köszönhetően ettől függetlenül is biztossá vált, hogy a pesterzsébetiek végeznek a tabella második helyén és az egriekhez hasonlóan ősztől a PLER is a legmagasabb osztályban szerepelhet.
Már hosszú percekkel a kezdés előtt egy gombostűt sem lehetett leejteni a Kemény Ferenc Sportcsarnok lelátóján. Fergeteges hangulatban kezdődött a találkozó, egymást múlta felül a két csapat szurkolótábora, a játéktéren pedig fordulatos küzdelem alakult. A 40. percben volt először két gólnál nagyobb különbség (20–17), de a hajrára visszajött a vendégcsapat. Másfél perccel a vége előtt egyenlített a PLER (27–27), a győzelmet Tóth Károly találatával harcolta ki az Eger úgy, hogy Ágoston Áron egy másodperccel a vége előtt még egy hatalmasat hárított.
A végső dudaszó megszólalását követően elszabadultak az érzelmek: egy emberként ugrált és ünnepelt a zsúfolt lelátó, miközben a kézilabdázókat már áztatta az azon nyomba előkerült pezsgős üvegekből spriccelő nedű. A népünnepély közös fotózkodással és aláírások kiosztásával folytatódott, miközben a nézők megtekinthették az év legemlékezetesebb pillanataiból készül mintegy fél órás videó összeállítást is.
A QHB-Eger egy fordulóval a bajnokság vége előtt ötpontos előnyre tett szert legfőbb üldözőjével szemben, bebiztosítva a bajnoki címet.
TÓTH EDMOND: – Ezért dolgoztunk az egész szezonban. Azt kértem a fiúktól, hogy az utolsó percig élvezzék ki ezt a mérkőzést, mert ha sikerül nyerni, az örök élmény lehet számukra. Köszönjük a szurkolók egész éves buzdítását, mert nagyban hozzájárultak a sikerekhez.
HORVÁTH ATTILA: – Abban reménykedtünk, hogy az Eger biztos feljutóként talán lazábban veszi a mérkőzést, de ennek nyoma sem volt. Sok hibával játszottunk, nem volt meg az a tűz, ami a legutóbbi két mérkőzésen. A tét megnyomta a fiatalokat, sokszor rossz döntéseket hoztak. Ebben kell fejlődni, nem szabad megijedni, játszani kell a kézilabdát.
KÖVETKEZIK: OTP Bank Pick Szeged U21–QHB-Eger, május 21., szombat, 16.00.

1. Eger 29 24 3 2 868–715 51
2. PLER 29 21 4 4 875–723 46
3. Győr 29 20 3 6 877–771 43
4. BFKA-Veszprém 28 19 1 8 787–714 39
5. Békés 29 17 5 7 840–804 39
6. Vecsés 29 12 5 12 820–828 29
7. DEAC 29 12 5 12 789–804 29