Búvársport

2023.06.26. 11:49

Gyöngyösi búvárúszó szerezte a magyar érmek felét a kairói vb-n

Négy éremmel zártak a magyarok a Kairóban rendezett junior uszonyosúszó-világbajnokságon. A Mátrai Erőmű BK színeiben Varnyu Anna, Fügedi Réka és Kovács Megyer állt rajtkőre.

A magyar csapat

Forrás: Mátrai Erőmű BK

A gyöngyösi Varnyu Anna, előbb új egyéni csúccsal 200 méteres uszonyos gyorson, majd a 4x100 méteres vegyes gyorsváltó tagjaként is dobogóra állhatott az extrém meleget hozó egyiptomi világbajnokságon. Varnyu a 100 uszonyos gyors döntőjében szintén egyéni csúccsal végzett a hatodik helyen.
Klubtársa, Kovács Megyer 1500 méter felszíni úszásban adta át a múltnak korábbi egyéni rekordját, ami ezúttal 4. helyet ért.

A generációváltáson átesett magyar válogatott tagjaként egyéniben Wórum Regő a 100 méteres uszonyos gyors számban, Mozsárik Levente 50 méteres uszonyos gyorson végzett a harmadik helyen. A magyar válogatott további pontszerző helyet is elért, így sikeresnek mondható a magyarok szereplése Kairóban.
– Mindig azt hittük, hogy ennél nem lehet melegebb, de a következő nap rácáfolt, ráadásul nyitott medencében zajlott a világbajnokság – fogalmazott Gurisatti Róbert csapatvezető. – Előfordult, hogy az edzők közösen kérték a szervezőket, hogy legalább egy órával később kezdődjenek a finálék, de ők hajthatatlanok voltak. Összességében elégedettek vagyunk, mert helyenként extrém körülmények között is jól teljesítettek a fiatalok.