Triatlon

2023.07.19. 15:54

EFTK: A Katona házaspár ezüstöt és bronzot is nyert Tatán

Ahogy a rövidtávú országos bajnokságnak, úgy a másnapi középtávú országos rangsoroló versenynek is Tata adott otthont. A megméretésen az Egri Futó és Triatlon Klub (EFTK) színeiben hét versenyző tette próbára felkészültségét.

Tymcyna Péter (balról), Katona-Mező Ildikó, Farkas Máté, Lajszner Attila

Forrás: EFTK

Eredményességben Katona Zsolt és Katona-Mező Ildikó járt az élen, az érmekről az egri házaspár gondoskodott.
Mindkét nap tomboló kánikula várt az indulókra, magas páratartalommal és erős széllel. A helyzetet tovább nehezítette, hogy ilyen körülmények között a tatai Öreg-tó vize is elérte a 28-29 fokot, amiben az úszás hosszabb távon különösen nehéz feladatnak számított. A kerékpáros pálya a szokásos hullámvasutazást hozta, majd a futás a tó mentén haladt főképp az erdős részen.

A rövidtávú bajnokságon (1,5 km úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás) 420, a középtávon (1,9 km úszás, 90 km kerékpározás, 21 km futás) 230 versenyző állt rajthoz.

Rövidtávon a női szenior II-es kategóriában Katona-Mező Ildikó jó versenyzéssel a dobogó második fokára futott. A felnőtt férfiak III-as kategóriájában Farkas Máté a 7. helyen ért célba. Az egész verseny legnépesebb korcsoportjában, a férfi szenior II-ben Tymcyna Péter 63 induló közül a 22. helyen zárt. Lajszner Attila a férfi szenior III-as kategóriában egyenletes versenyzéssel a 8. helyen futott be.
A középtávú országos rangsoroló verseny szenior II-es kategóriájában Varga Győző a 32. helyen ért célba. A szenior III-as kategóriában Katona Zsolt erős futásának köszönhetően az értékes harmadik helyet szerezte meg. A szenior IV-es kategóriában Lajszner Lajos stabil versenyzéssel az ötödik helyen végzett.