2023.09.10. 14:35

A több rutin hiányzott az Eszterházy SC sikeréhez

Szezonbeli első hazai bajnoki mérkőzésén dráma végjátékot követően maradt alul az Eszterházy SC női csapata.

Heol.hu

Vass Víta (szemből) extra teljesítményt nyújtott

Forrás: Tóth Balázs/Heves Megyei Hírlap

A női NB I/B 2. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–KOMÁROM VSE 31–32 (20–15)
Eger, Eszterházy-csarnok, 80 néző. V.: Budai-Bock K., Wenzel T.
ESC: Kiss-Gadányi – Bernát D. 3, Babinszky 4, Gazsovics 4, Zsákovics 1, Vass V. 11, Kiser 1. Csere: Kozma (kapus), Tóth G., Pint 3, Szentkeressy-Kovács, Fodor I., Kalcsó, Simon A. 2, Iván E. 2, Kurmai. Edző: Farkas József.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–4, 12. p.: 10–6, 18. p.: 13–8, 24. p.: 15–12, 36. p.: 21–16, 42. p.: 25–22, 48. p.: 27–25, 54. p.: 29–29.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/4. ill. 3/2.
FARKAS JÓZSEF: – Sajnálom a vereséget, de azt mondom, így ki lehet kapni. A lányok 53 percen keresztül erőn felül teljesítettek és domináltak. Az eddigi legjobb formánkat mutattuk, küzdöttünk-harcoltunk az utolsó pillanatig. Sajnos mentálisan nem bírtuk el a terhet és rutinosabb ellenfelünk a végjátékban a maga javára billentette a mérleg nyelvét. A csapatunk átlagéletkora nem éri el a 21 évet, azt a rutint kell megszerezni, amivel meg tudjuk nyerni az ilyen rangadókat nálunk jobb csapatok ellen.
KÖVETKEZIK: Gárdony-Pázmánd NKK–Eszterházy SC, szeptember 16., szombat, 18.00.