Vízilabda

2023.09.16. 14:13

Fontos mérföldkő a Tigra-ZF-Egernek, győzelem a KSI ellen

A fővárosban szerezte a 2023/2024-es szezon első bajnoki pontjait a Tigra-ZF-Eger OB I.-es férficsapata.

Heol.hu

Nikola Murisics (balról) klasszis teljesítményt nyújtott

A férfi OB I. 2. fordulójának mérkőzésén:

KSI SE–TIGRA-ZF-EGER 10–15 (2–5, 3–3, 3–3, 2–4)
Budapest, Komjádi Béla Sportuszoda. V.: Kun Gy., Csizmadia Zs.
KSI: Fejes – Szőke 1, Mihov 1, Balogh M., Pető Á. 2, Bede M. 1, Iriczfalvi 1. Csere: Csite L. (kapus), Cseh A., Niklász 1, Benedek M. 1,  Nagy Z. 1, Irmes, Petrák K. 1. Edző: Horváth János
EGER: Krémer – Rádli R. 2, Biros S., Sudár O. 1, Spitz M. 1, Gólya N. 2, Krijestorac 2. Csere: Sári A., Rusztanov 1, Murisics 6, Mészáros B., Domokos D. Edző: Tóth Kálmán
GÓL–EMBERELŐNYBŐL: 7/5, ill. 8/4.
ÖTMÉTERESBŐL: 2/1, ill. 1/–.
KIÁLLÍTVA (VÉGLEG CSERÉVEL): Sári A. a 19. percben.
Egri oldalon a Miskolc elleni bajnoki nyitányt betegség miatt kihagyó Borbély Sándor ismét játékra jelentkezett, ugyanakkor nem tartott a csapattal a szintén betegséggel bajlódó Dóczi Márton, akinek a helyére Moldisz Milánt jelölte Tóth Kálmán.
Az ihletet formában vízilabdázó montenegrói center, Nikola Murisics vezérletével kiválóan kezdett a vendégcsapat. Öt perc alatt négygólos előnyre tettek szert az egriek, de a második negyed elején is még 6–2-re Gólya Noelék vezettek. A fővárosiaknak ugyan sikerült 6–5-re felzárkózni, de aztán ismét a vendégek vették át az irányítást. A harmadik negyed közepére ismét öt gólra nőtt az egriek előnye (6–11), amivel már jól sáfárkodtak Rádli Rajmundék. A Tigra-ZF-Eger győzelmét ezt követően már semmi sem veszélyeztette.
HORVÁTH JÁNOS: – A második negyedben 6–2-ről sikerült felzárkózni 6–5-re, majd gólokat ajándékoztunk az Egernek.  Ahogy az ilyenkor lenni szokott még a végleg cserés kiállításból sem jöttünk ki jól.
TÓTH KÁLMÁN: – Fontos mérföldkő volt ez a mérkőzés számunkra. Örülünk a győzelemnek.
KÖVETKEZIK: Tigra-ZF-Eger–Szolnoki Dózsa Praktiker, szeptember 27., szerda, 12.00.

1. FTC 2 2 – – 37–17 6
2. Vasas 2 2 – – 27–14 6
3. OSC 2 2 – – 29–15 6
4. Szolnok 2 2 – – 26–16 6
5. BVSC 2 2 – – 35–22 6
6. Honvéd 2 2 – – 26–18 6
7. Miskolc 2 1 – 1 17–19 3