Labdarúgás

2023.11.26. 17:53

Eger SE: ötödik helyet ért a Cigánd elleni háromgólos siker

Az Eger SE újabb bravúros hazai győzelemmel fejezte be a 2023-as esztendőt. Az NB III. Északkeleti-csoportjának 17. fordulójában a második helyen álló Cigándot verték a piros-kékek.

Almomani Nathaniel nyitotta a gólok sorát Egerben

EGER SE–CIGÁND 4–1 (3–1)

Eger, Szentmarjay stadion, 80 néző. V.: Sándor Csaba (Szilágyi Zs., Sztányi).
EGER: Bukrán – Juhász G., Hegedűs D. (Kovács D., 50.), Dulló – Kispál, Géringer (Nagy-Kolozsvári, 56.) – Debreczeni, Zvara, Farkas G. (Beliczky, 76.), Almomani – Vajda (Gíber, 50.). Vezetőedző: Lázok János.
CIGÁND: Perehanec (Popovics, 25.) – Fenyőfalvi, Tóth G., Misák, Silling (Katona Gy., 46.), Girdán (Kőrizs, 73.), Tomola (Dócs, 73.), Tóth M., Motkó (Králik, 37.), Kelemen G., Horváth . Vezetőedző: Bogdanovics Igor.

Szikrázó napsütésben, az Eger SE két hajdani labdarúgója, Bodolai István és Kiss Gyula végezte el a mérkőzés kezdőrúgását. A meccs azonban már hózáporban folytatódott, ám nemcsak a téli csapadék jött, hanem a hazai gólok is.

Előbb a 17 éves Almomani Nathaniel, majd a 38 esztendős Hegedűs Dávid talált a kapuba.

Az egriek kiválóan és eredményesen futballoztak az első félidőben, ami még újabb két gólt hozott Vajda Ákos, illetve Kelemen Gergő jóvoltából. Szünet után feljavult a Cigánd, de közelebb  nem zárkóztak a látogatók. A végén Nagy-Kolozsvári Dániel tette fel az i-re a pontot.

GÓL: Almomani (11.), Hegedűs D. (15.). Vajda (44.), Nagy-Kolozsvári (88.), ill. Kelemen G. (45+3.).
JÓK: Kispál, Debreczeni, Almomani, Hegedűs, Vajda, ill. Kelemen G.

LÁZOK JÁNOS: – Itt most az látszódott, hogy, minden tisztelet mellett, de lefociztuk az ellenfelet. Minden tekintetben jobbak voltunk és abszolút megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

További eredmények: DVTK II.–Tiszaújváros 4–3 (4–2), Kisvárda II.–Újpest II. 2–1 (0–0), Putnok–DVSC II. 0–1 (0–1), Sényő–SBTC 5–1 (3–1), Tiszafüred–Karcag 1–2 (0–0)