2024.01.14. 14:13

Eszterházy SC: a győzni akarás szikrája sem látszódott

A 2024-es év első bajnoki mérkőzésén a papírforma alapján esélytelenebb DVSC U19, öt góllal legyőzte az Eszterházy SC együttesét.

Iván Emeséék (77) adósak maradtak a jó játékkal

A női NB I/B 14. fordulójának mérkőzésén:

DVSC SCHAEFFLER U19–ESZTERHÁZY SC 29–24 (16–9)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 70 néző. V.: dr. Csuka P., Kocsis O.
ESC: Kiss-Gadányi – Bernát 1, Iván E., Vass V. 4 (1), Simon A. 3, Babinszky 4, Szenkeressy-Kovács 1. Csere: Kozma T. (kapus), Tóth G. 1, Pint L. 3, Zákányi 1, Kiser 3, Gazsovics, Zsákovics 2, Szabó K. 1 (1), Losonczi. Edző: Farkas József.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–1, 12. p.: 5–4, 18. p.: 7–5, 24. p.: 12–7, 36. p.: 20–13, 42. p.: 23–15, 48. p.: 27–19, 54. p.: 28–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/7, ill. 3/2.
Húsz percig tartotta a lépést a hazaiakkal az egri gárda, majd 7–6-os állásról a szünetre hétgólosra nőtt a hajdúságiak előnye. Ez az időszak döntőnek bizonyult a találkozó alakulását illetően, hiszen a második félidőben hiába vált ismét kiegyenlítetté a küzdelem, a jelentős hátrányt már nem tudták ledolgozni Iván Emeséék.
FARKAS JÓZSEF: – Keményen készültünk, haraptunk, láttam a lányokon, hogy bizonyítani akarnak, jó mentalitással edzettünk. Szokásos módon alaposan felkészültünk az ellenfél játékára. A mérkőzésen aztán teljes fordulat következett. Sokaknak nem volt megfelelő a hozzáállása, mintha edzőmérkőzésen lennénk, a győzni akarás szikráját sem láttam a csapaton. Ez óriási probléma. Sokaknak el kell gondolkodni, köztük nekem is, mit akar a sporttól. Lehet készülni, meg edzeni, de nem erről szól az egész, hanem arról, hogy valami maradandót hagyjon maga után az ember, győzzön, küzdjön a céljáért.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–PTE PEAC-SIPO, január 20., szombat, 17.00.

1. Szombathely 14 14 – – 522–367 28
 2. Esztergom 14 12 – 2 404–331 24
 3. Érd 14 11 – 3 445–388 22
 4. Komárom 14 9 3 2 401–380 21
 5. Orosháza 14 8 1 5 374–379 17
 6. FTC U19 14 8 – 6 399–403 16
 7. SZISE 14 6 2 6 409–411 14