2024.01.26. 21:18

Magyar Kupa: szerény teljesítménnyel búcsúzott a QHB-Eger

A szintén élvonalbeli Dabas KC a játék minden elemében jobb teljesítményt nyújtott, teljesen megérdemelten jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Tóvizi Tamásék nehezen találtak rést a védőfalon

A férfi Magyar Kupa nyolcaddöntőjében:

QHB-EGER–DABAS KC 25–30 (10–16)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 550 néző. V: Asztalos B., Szalay Z.
EGER: Marczika – Lezák 2 (1), Nastaj 4, Tóth K. 4, DÖME 6, F. Silva 2 (1), Száva 4. Csere: Ágoston (kapus), Kiss G., Tóvizi 2, Kavin, Boros, Bajus, Maracskó 1. Edző: Tóth Edmond
DABAS: Pallag – Horvat 2, Török Á., Garajszki 1, Koller 1, ZDOLIK 8, Laurinyecz 3. Csere: Nagy T. (kapus), Fekete B. 2, BOGNÁR N. 4, BÁLINT B. 5 (1), ÁCS 4, Katona, Dobrkovics. Edző: Tomori Győző
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–5, 18. p.: 7–9, 24. p.: 7–13, 36. p.: 14–22, 42. p.: 17–22, 48. p.: 21–26, 54. p.: 22–30.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 2/1.

Negyedórán keresztül tartott a lépést a házigazda a dabasiakkal, majd 7–7-es állásról már a szünetre hat gólra nőtt a vendégek előnye. A 25. percben Francisco Silvát is elveszítette az Eger, a portugál ugyanis egy hétméteresnél fejbe lőtte a Dabas kapusát, Pallag Pétert, amit piros lappal honoráltak a játékvezetők.
Az 52. percben már kilencgólos különbség szerepelt az eredményjelzőn (21–30), ami amiből a hajrában faragtak Száva Mátéék.
TÓTH EDMOND: – Csalódott vagyok, mert nagyon távol álltunk a továbbjutástól. Sok hibával játszottunk. Ez a mérkőzés rávilágított arra, hogy össze kell szedni magunkat, elsősorban fejben. Rendesen dolgozik a csapat, de vissza kell rázódni a bajnoki kerékvágásba.
TOMORI GYŐZŐ: – Továbbjutottunk, amivel a legfontosabb célt elértük. Remélem, hogy a hibákat a fáradtság számlájára írhatjuk. Nagyon fontos lesz a jövő heti bajnoki nyitány, bízom benne, hogy ebből a sikerből tudunk erőt meríteni.
TOVÁBBJUTOTT: a Dabas KC.