2024.02.25. 18:51

Az utolsó másodpercben mentett pontot az Eszterházy SC + videó

A kiesés elkerüléséért küzdő Hajdúnánás értékes ponttal távozott a Leányka útról. Az egri egyetemisták idei hatodik mérkőzésükön negyedszer maradtak nyeretlenek.

Az egri Zákányi Blankáék (elöl) jól küzdöttek

A női NB I/B 19. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–HAJDÚNÁNÁS NKFT 20–20 (7–10)
Eger, Eszterházy-csarnok, 100 néző. V.: Garai B., Varasdi L.
ESC: KOZMA – Zákányi 1, Tóth G., Simon A. 4, Babinszky 2, Vass V. 4 (3), Kiser 2. Csere: Kiss-Gadányi (kapusok), Bernát 2, Iván E. 1, Pint L. 2, Szentkeressy-Kovács R., Gazsovics, Zsákovics 2. Edző: Farkas József.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–1, 12. p.: 4–3, 18. p.: 5–4, 24. p.: 6–7, 36. p.: 11–12, 42. p.: 13–15, 48. p.: 15–15, 54. p.: 17–19.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 4/2.

Az első játékrész utolsó tíz percében mindössze egy gólt szereztek az egriek, miközben a korábbi szövetségi kapitány, Skaliczki László vezette vendégek négyszer is eredményesnek bizonyultak. A szünetre ez hozta a különbséget, amit a 48. percben sikerült ledolgozni (15–15) a hazaiaknak. A nánásiak azonban sorozatban lőtt három góllal újra a kezükbe vették a mérkőzést, az egyetemisták óriási hajrát nyitva mentettek pontot. Az ESC egyenlítő találata Vass Vita révén egy másodperccel a találkozó vége előtt született.
FARKAS JÓZSEF: – Nehéz megmondani, hogy nyertünk vagy veszítettünk egy pontot. Mindkét csapat nagyon idegesen játszott, ebből adódóan rengeteg hiba csúszott a játékba. A szívünk a helyén volt, de 15 technikai hibával és 16 kihagyott lehetőséggel nem lehet mérkőzést nyerni.
KÖVETKEZIK: Ferencvárosi TC U19–Eszterházy SC, március 9., szombat, 16.00.

1. Szombathely 19 19 – – 677–484 38
2. Esztergom 19 16 – 3 552–435 32
3. Érd 19 15 – 4 606–526 30
4. Komárom 19 12 3 4 535–520 27
5. FTC U19 19 12 – 7 558–537 24
6. Orosháza 19 10 1 8 509–506 21
7. SZISE 19 9 2 8 563–554 20