2024.02.17. 19:48

Eszterházy SC: a jó védekezés jelentette a siker kulcsát

Nem okozott gondot a gárdonyi együttes az egrieknek. Az egyetemisták 20 perc játék után felpörögtek és magabiztos győzelmet arattak.

Az egriek átverekedték magukat a vendégeken

A női NB I/B 18. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–GÁRDONY-PÁZMÁND NKK 26–15 (12–7)
Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző. V.: Fazekas Zs., Ónodi E.
ESC: KISS-GADÁNYI – ZÁKÁNYI 4 (3), TÓTH G. 1, SIMON A., BABINSZKY 7, Vass V. 1, Kiser P. 4. Csere: KOZMA T. (kapus), Bernát 1, Iván E. 1, Pint L. 2, Szentkeressy-Kovács R., Gazsovics, ZSÁKOVICS 5, Szabó K., Losonczi. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–0, 12. p.: 3–0, 18. p.: 4–4, 24. p.: 8–6, 36. p.: 15–7, 42. p.: 18–9, 48. p.: 20–12, 54. p.: 23–15.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 3/3.
Két egymást követő hazai mérkőzésén is győztesen hagyta el a játékteret az egri egyetemista gárda. Az idei öt összecsapáson szerzett négy ponttal Tóth Grétáék megerősítették helyüket a bajnokság középmezőnyében. De nézzük, hogy alakult a kiesőjelölt gárdonyiak elleni találkozó!
A 13. percben, 3–0-s hátrányban szerezte első találatát a vendégcsapat, majd négy perccel később a vezetést is átvette (3–4). A félidő hajrájában szerzett ismét megnyugtató előnyt az egyetemista gárda, ami a szünet után csak tovább fokozódott. Húsz perccel a mérkőzés vége előtt először nőtt kétszámjegyűre a különbség (18–8).
FARKAS JÓZSEF: – Végig rendkívül stabilan védekeztünk, több remek teljesítményt is láttam. Szívvel-lélekkel küzdöttünk, hogy ez eleinte nehéznek tűnő mérkőzést megnyerjük. Ezen az úton szeretnénk tovább haladni.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–Hajdúnánás, február 25., vasárnap, 17.00.