Vízilabda

2024.02.14. 14:45

Ráijesztett ellenfelére az Eszterházy SC a Komjádiban

Az érmes helyekért harcban álló Ybl vendégeként villámrajtot vettek az egriek, de a második negyedben elfogyott a lendület.

Az egriek háromgólos vereséggel zártak

A férfi OB I/B 15. fordulójának mérkőzésén:

YBL WPC–ESZTERHÁZY SC 17–14 (3–5, 4–2, 5–2, 5–5)
Komjádi Béla Sportuszoda. V.: Duray A., Ádám F.
ESC: Bene G. – Antal Á. 2, Rozsnyai 2, Kovács Z., Fülöp B., Sík B. 4, Szőke Á. 1. Csere: Bucsi (kapus), Domokos D. 2, Kompos, Molnár B., Gellény, Varju, Mészáros B. 4. Edző: Tóth Péter.
GÓL–EMBERELŐNYBŐL: 9/7, ill. 11/5.
ÖTMÉTERESBŐL: 2/1, ill. –.
KIPONTOZÓDOTT: Marangon a 30. percben.
Az érmes helyekért harcban álló Ybl vendégeként villámrajtot vettek az egriek: a hazaiak 4–0-s hátrányban szerezték első találatukat, de a második negyed derekán már újra döntetlen állás (5–5) szerepelt az eredményjelzőn. A hazaiak 7–6-nál vették át először a vezetést, s azt egészen a mérkőzés végéig magabiztosan őrizték.
KÖVETKEZIK: HVSC–Eszterházy SC, február 17., szombat, 11.00.

1. AVUS 15 11 1 3 176–125 34
 2. VIWA OSC 15 10 2 3 194–152 32
 3. YBL WPC 15 10 2 3 192–157 32
 4. DVSE 15 9 – 6 186–160 27
 5. Cegléd 15 8 2 5 166–145 26
 6. Eszterházy SC 15 8 1 6 179–163 25
 7. PTE-PEAC 15 7 3 5 174–160 24