Kézilabda

2024.02.04. 11:44

Tíz perc kihagyás végzetesnek bizonyult az Eszterházy SC számára Tatabányán

Az első félidő utolsó harmadában hullámvölgybe került az Eszterházy SC, ami döntőnek bizonyult a végelszámolásnál.

Sike Károly

Az egrieknek nem termett babér

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A női NB I/B 17. fordulójának mérkőzésén:

KOMÁROM VSE–ESZTERHÁZY SC 25–24 (13–10)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 70 néző. V.: Gál L., Ludvig B.
ESC: Kozma, Kiss-Gadányi (kapusok), Bernát 2, Tóth G., Iván E. 2, Pint L. 1, Szentkeressy-Kovács, Vass V., Zákányi 2 (1), Simon A. 1, Kiser 2 (1), Babinszky 7 (1), Gazsovics 3, Zsákovics 4, Szabó K., Losonczi. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–1, 12. p.: 3–3, 18. p.: 5–6, 24. p.: 10–9, 36. p.: 15–13, 42. p.: 19–15, 48. p.: 21–17, 54. p.: 23–22.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 4/3.
Húsz perc játék után 9–7-re vezetett az egri gárda, majd a hazaiak egy 6–0-s sorozattal a szünetre már lépéselőnybe kerültek. A hajrában ugyan sikerült egyenlíteni a vendégeknek (57. perc: 23–23), de a vezetést már nem tudták átvenni.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–Gárdony-Pázmánd NKK, február 17., szombat, 18.00.