Vízilabda

2024.03.02. 19:40

Beragadt a rajtnál a Tigra-ZF-Eger, vereség Szentesen

Az alsóházi rájátszás első fordulójában a gyenge helyzetkihasználás okozta a Tigra-ZF-Eger vesztét Szentesen.

Egri részről Nikola Murisics dicsérhető

A férfi OB I. középszakasza alsóházi rájátszásának 1. fordulójában:

METALCOM SZENTES–TIGRA-ZF-EGER 10–6 (1–1, 2–1, 4–1, 3–3)
Szentes, 120 néző. V: Ádám F., ifj. Kenéz Gy.
SZENTES: KOVÁCS B. – SZATMÁRI 1, ASANYIN 2, Csorba, Bozó 1, Kürti-Szabó 1, Hajdú A. Csere: Pethe, Magyar M., Vékony 1, VISMEG B. 1, BIROS B. 2, Makán 1. Edző: Kis Gábor
EGER: KRÉMER – Krijestorac 1, Molnár G., Biros S., MURISICS 3, Szalai G., Gólya 1. Csere: Sári, Sudár, Dóczi, Spitz, Mészáros B. 1, Domokos. Edző: Tóth Kálmán
GÓL–EMBERELŐNYBŐL: 11/6, ill. 13/4.
ÖTMÉTERESBŐL: 1/0, ill. –.
KIPONTOZÓDOTT: Hajdú A. a 16. percben.
Az egriek két győzelemmel, egy döntetlennel és tíz vereséggel a 11. helyen zárták az alapszakaszt. Az alsóházi rájátszásban a hat legkevesebb pontot gyűjtött együttes szerepel úgy, hogy az egymás elleni mérkőzések eredményeit magukkal vitték. A férfi OB I. küzdelmei három hónap után folytatódtak.
A nagyszünetig még tartotta magát az egri gárda, ám harmadik negyedtől egyértelműen a szentesiek akarata érvényesült.
KIS GÁBOR: – Annyira büszke vagyok a csapatomra, mint eddig még soha. Olyan védekezéssel rukkolt elő a csapat, ami sok esetben szemkápráztató volt. A mérkőzés második felében aztán megérkeztek a gólok is.
TÓTH KÁLMÁN: – A csapatok a mérkőzés első felében nagyrészt a védekezésre koncentréltak, a kérdést az jelentette, hogy támadásban melyik fél találja meg előbb a fonalat. Fontos szituációkban hagytunk ki helyzeteket, amit a Szentes megbüntetett.
KÖVETKEZIK: PVSK-Mecsek Füszért–Tigra-ZF-Eger, március 16., szombat.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK: KSI SE–PannErgy-MVLC-Miskolc 14–12, UVSE–PVSK-Mecsek Füszért 11–9.