2024.03.10. 19:35

Emelt fővel térhet haza Veszprémből a QHB-Eger

A címvédő vendégeként tízgólos vereséget szenvedett a vármegyeszékhelyi gárda. A mezőny legeredményesebb játékosaként a hét gólig jutó Maracskó Zalán zárt.

Maracskó Zalán (90) hét gólig meg sem állt

A férfi NB I. 18. fordulójából pótolt mérkőzésén:

TELEKOM VESZPRÉM–QHB-EGER 39–29 (19–12)
Veszprém, Veszprém Aréna, 1200 néző. V.: Héjja Á., Kónya B.
VESZPRÉM: Jensen – Vajlupau 6, Remili 2, Szabó T., Fabregas 5, Koszorotov 6, Elísson 6 (1). Csere: Nagy Benedek (kapus), Sandell 1, Nilsson 3, Végh B. 1, Mahé 6 (1), Bőti, Casado 1, Barna J. 2 (1). Edző: Momir Ilics
EGER: Ágoston – Maracskó 7, Nastaj 4, Tóth K. 3, Zennadi 3, F. Silva 1 (1), Száva. Csere: Marczika (kapus), Kiss G., Tóvizi 3, Kavin 1, Lezák 1 (1), Döme 1, Boros 4 (1), Bajus 1, Juhász P. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 6–1, 12. p.: 9–4, 18. p.: 15–6, 24. p.: 16–9, 36. p.: 23–14, 42. p.: 27–18, 48. p.: 33–21, 54. p.: 36–25.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 5/3.

Hat percet kellett várni az első vendég gólra, ám ekkor már 6–0-s állás szerepelt az eredményjelzőn. Ágoston Áron ugyan több bravúrt is bemutatott az egri kapuban, mégsem sikerült féken tartani a címvédőt. A szünetre hétgólos előnnyel vonulhattak a hazaiak, majd a 34. percben először nőtt kétszámjegyűre (23–13) a különbség. Hét találatra még sikerült visszazárkózni Tóth Károlyéknak (24–17), de amikor a Veszprém ismét ritmust váltott, újra nyílni kezdett az olló. A legnagyobb különbség 33–21-es állásnál mutatkozott.
GULYÁS PÉTER másodedző: – Köszönjük az Egernek hogy hozzájárult ahhoz, hogy eltéve a két BL-meccs közül ma lejátszhattuk a mérkőzést. Sok sikert kívánok a csapatnak ahhoz, hogy elérjék a céljaikat.
TÓTH EDMOND: – A legfontosabb az volt, hogy senki ne sérüljön meg. Gyakoroltunk néhány taktikai elemet, a hét a hat elleni támadást már az elején bevetettük, de a második félidőben működött jobban. A nagyobb problémát az jelentette, hogy könnyen kaptunk kontragólokat, védekezésben nem tudtuk megállítani a hazai sztárokat.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–QHB-Eger, március 23., szombat, 18.00.

1. Veszprém 18 18 – – 740–482 36
2. Szeged 17 15 – 2 615–492 30
3. Tatabánya 18 13 – 5 566–508 26
4. FTC 17 11 1 5 562–504 23
5. Csurgó 18 9 2 7 521–520 20
6. Budakalász 18 10 – 8 508–522 20
7. Dabas 18 8 1 9 506–528 17