2024.03.16. 20:05

Eszterházy SC: bő 50 percig bízhattak a bravúrban az egyetemisták

Az érmes helyekért versenyben álló Érd a hajrában biztosította be a győzelmét a Leányka úton.

Kozma Tünde tizenhat lövést hárított

A női NB I/B 21. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–ÉRD 18–22 (10–9)
Eger, Eszterházy-csarnok, 180 néző. V.: Kovács-Sebők S., Vastag-Réti R.
ESC: Kozma T. – Bernát, Zsákovics 3, Simon A. 3,  Babinszky 4 (2), Vass V. 2, Szentkeressy-Kovács R.. Csere: Kiss-Gadányi (kapus), Tóth G., Iván E. 2, Pint L., Zákányi 1 (1), Losonczi, Kiser 1, Gazsovics 2. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–1, 12. p.: 4–3, 18. p.: 6–4, 24. p.: 8–7, 36. p.: 12–12, 42. p.: 12–13, 48. p.: 15–17, 54. p.: 17–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/3, ill. 2/2.
Az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak futottak az eredmény után. A hajrában már öt góllal (55. perc: 17–22) is vezetett a Dávid-Azari Fruzsina és Csiszár-Szekeres Klára személyében korábbi magyar válogatottakat is felvonultató Érd, az egri egyetemistáktól ekkor már csak a szépítésre futotta.
A hazaiak hálóőre, Kozma Tünde – aki 50. mérkőzését játszotta egri mezben  – a kapujára tartó 34 lövésből 16-ot hárított, ami 47 százalékos védési hatékonyság.
FARKAS JÓZSEF: – Méltó ellenfelei voltunk az Érdnek. Az öt egyes védekezéssel sikerült tompítani a támadójátékukat, Kozma Tünde pedig extra teljesítményt nyújtott a kapuban. Amit sajnálok, hogy sok lövést hibáztunk, amivel szorosabb lehetett volna a mérkőzés.
KÖVETKEZIK: Kispest NKK–Eszterházy SC, március 24., vasárnap, 18.00.

1. Szombathely    21    21    –    –    751–533    42
2. Esztergom    21    18    –    3    620–477    36
3. Érd    21    17    –    4    663–566    34
4. Komárom    21    13    3    5    586–580    29
5. FTC U19    21    13    –    8    613–582    26
6. Orosháza    22    11    2    9    592–588    24
7. SZISE    21    10    2    9    634–624    22