Kézilabda

2024.03.10. 11:26

Ötgólos hátrányt ledolgozva nyert az Eszterházy SC az FTC ellen

Szezonbeli nyolcadik bajnoki győzelmét az FTC fiataljai ellen aratta az Eszterházy SC női csapata.

Sike Károly

Az egriek a hajrában fordították a maguk javára az eredményt

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A női NB I/B 20. fordulójának mérkőzésén:

FERENCVÁROSI TC U19–ESZTERHÁZY SC 26–27 (17–12)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 100 néző. V.: Kovács T., Mándli B.
ESC: Kiss-Gadányi – Bernát 1, Zsákovics 1, Simon A. 4, Babinszky 2, Tóth G., Szentkeressy-Kovács 1. Csere: Iván E. 4, Pint L. 5 (4), Vass V. 4, Zákányi 1, Kiser 2, Gazsovics 2. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–2, 12. p.: 6–3, 18. p.: 8–6, 24. p.: 14–10, 36. p.: 18–15, 42. p.: 21–16, 48. p.: 21–20, 54. p.: 22–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/0, ill. 5/4.
A 14. percben már 8–3-ra vezetett a házigazda, de még a 42. percben is ötgólos hátrányban (21–16) kézilabdáztak Babinszky Laráék. A felzárkózást kettős emberelőnyben kezdte meg az egri gárda, s egy 6–0-s szériával a hajrára át is vette a vezetést (21–22). Az utolsó percekben nagy adok-kapok kezdődött. A győzelmet azt követően szerezte meg a vendégcsapat, hogy fél perccel a végső dudaszó megszólalása előtt Kármán Luca hétméterese a kapufán csattant.
Az Eszterházy SC idei hetedik bajnoki mérkőzésén harmadik győzelmét aratta.
FARKAS JÓZSEF: – Óriási gratuláció a csapatnak, hogy ilyen hőfokú mérkőzést meg tudtunk nyerni, ráadásul idegenben. Az első félidőben sokat hibáztunk a támadások befejezésében és nem igazán tudtuk megakadályozni ellenfelünk gyors támadásait. Úgy érzem, a félidőben sikerült felrázni a lányokat, teljesen más arcukat mutatták a második játékrészben. Kiss-Gadányi Maja végig extra teljesítményt nyújtott, a végjáték taktikai módosításai is eredményesnek bizonyultak. Jobban akartuk a győzelmet, így a szerencse is mellénk pártolt. A kapufáról hozzánk pattant minden labda. Mindenki hozzátett a sikerhez, igazi csapatként sikerült elhozni a két bravúrpontot.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–Érd, március 16., szombat, 18.00.