2024.04.14. 09:22

Eszterházy SC: emelt fővel távoztak Esztergomból

Az NB I.-be jutásért küzdő Esztergomi Vitézek vendégeként sima vereséget szenvedett az Eszterházy SC női csapata.

Simon Armilláék (a labdával) jól küzdöttek

A női NB I/B 24. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERGOMI VITÉZEK–ESZTERHÁZY SC 37–25 (20–15)
Esztergom, Suzuki Aréna, 450 néző. V.: Dáné R., Marton Zs.
ESC: Kiss-Gadányi – Bernát 1, Zsákovics 6, Vass V. 1, Simon A. 1, Babinszky 5, Szentkeressy-Kovács R. 1. Csere: Kozma Z., Mrkva Z. (kapusok), Tóth G. 4, Pint L. 3 (1), Zákányi 1, Gazsovics 2, Losonczi. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–1, 12. p.: 8–4, 18. p.: 13–8, 24. p.: 19–11, 36. p.: 23–18, 42. p.: 26–19, 48. p.: 32–21, 54. p.: 34–22.
KIÁLLÍTÁSOK: 0, ill. 16 perc.
HÉTMÉTERESEK:  7/6, ill. 2/1.
A 23. percben már 18–9-re vezetett a házigazda, de először a második játékrész közepén, 31–21-es állásnál nőtt kétszámjegyűre a különbség. A végjátékban 36–22-ről kozmetikázott az eredményen az ESC.
FARKAS JÓZSEF: – Gratulálok az Esztergomnak, megérdemelten nyert. Örömteli és büszkeséggel tölt el, ahogy a nagy hátrányból csapatom visszaküzdötte magát a félidőre. A fordulás után motiváltan kezdtük, három gólra is felzárkóztunk, de sajnos a rutinnal nem bírtunk. Nem adtuk fel egy percig sem, ez volt a mérkőzés fő feladata, hogy emelt fővel távozzunk. Ezt teljesítettük.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–Szombathelyi KKA, április 20., szombat, 18.00.

1. Szombathely    24    24    –    –    865–610    48
2. Esztergom    24    21    –    3    719–552    42
3. Érd    24    20    –    4    759–640    40
4. FTC U19    24    15    –    9    709–666    30
5. Orosháza    25    13    3    9    673–654    29
6. Komárom    24    13    3    8    645–659    29
7. SZISE    24    11    2    11    728–729    24