Úszás

2024.04.30. 19:52

Parafa ÚK: tizenegy érem Regensburgból

A németországi megmérettetésen hat nemzet mintegy 700 versenyzője tett próbára felkészültségét. Az edzőként Vaszkó Viktor vezette gyöngyösiek közül az éremszerzésben Győri Lizett, Ozsvárt Gábor és Boári Benett jeleskedett.

Heol.hu

Várkonyi Lili (balról), Ozsvárt Gábor, Boári Benett, Győri Lizett, Leskó Katica és Várkonyi Lili

Forrás: Beküldött fotó

A hét versenyzőből álló gyöngyösi küldöttség tizenegy éremmel zárta a kétnapos megmérettetést. A korosztályos értékelésben Győri Lizett két arany- (50 m mell, 100 m mell) és két ezüst- (200 m vegyes, 200 m mell), Ozsvárt Gábor egy arany- (200 m gyors), három ezüst- (100 m gyors, 400 m gyors, 100 m hát) és egy bronz- (50 m hát), míg Boári Benett két bronzéremmel (100 m hát, 200 m hát) lett gazdagabb.
Győri Lizett két "A "döntőt (100 m és 200 m mell) úszott, ahol az előkelő második és harmadik helyet szerezte meg. Várkonyi Lili "A" döntőben (100 m hát) negyedik, míg "B" döntőben (100 m gyors) harmadik helyen zárt. Leskó Katica a "B" döntőben (100 m hát) hatodik és (100 m gyors) hetedik helyen végzett.
A fiúk mezőnyében Ozsvárt Gábor az egy korosztállyal idősebbek között a "B" döntőben egy első (50 m hát), két második (100 m gyors és 400 m gyors) és egy hetedik helyezést (100 m hát) szerzett, míg Boári Benett "A" döntőban harmadik (100 m hát) és hatodik (50 m hát) helyezéssel zárt.
A legfiatalabb parafás úszó, Leskó Ferenc közel a legjobb eredményeit úszta. Pampuk Panna visszatérőként beugrott 50 méter mellre, ahol újra megízlelte a verseny izgalmait. Az "A" döntő dobogósai az érmeken túl pénzjutalomban is részesültek.