2024.04.06. 21:36

QHB-Eger: az akadémisták befűzték az oktatófilmet

A házigazda HSA NEKA esélyt sem adott az egrieknek. Az alsóházi rangadót simán elveszítették a vendégek.

Az egri Bartosz Nastajék teljesítményükkel csalódást okoztak

A férfi NB I. 21. fordulójának mérkőzésén:

HSA NEKA–QHB-EGER 32–23 (15–10)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 300 néző. V.: Bócz, Wiedemann.
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 4 (2), Gál D., Dely 6, Tárnoki, Molnár R. 4, Sztraka 2. Csere: Mikler K. (kapus), Csanálosi 1 (1), Ludmán 5, Kovács T. 4, Szücs B., Zakor, Nagy Á., Karai 1, Tóth L. 5 (1). Edző: Sótonyi László
EGER: Marczika – Lezák 4, Nastaj 2, Tóth K. 1, Zennadi 7, F. Silva 2 (1), Száva. 2. Csere: Ágoston (kapus), Kiss G., Tóvizi 3, Kavin 1, Döme, Boros B. 1, Bajus, Juhász P., Maracskó. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 4–4, 18. p.: 8–7, 24. p.: 12–7, 36. p.: 18–13, 42. p.: 22–16, 48. p.: 25–18, 54. p.: 29–20.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 2/1.
A kiesés rémétől fenyegetett csapatok mérkőzésén a 11. percben vezetett utoljára az egri gárda. A bogláriak 5–4-es állásnál vették át a vezetést, s a szünetre már ötgólos előnnyel vonulhattak.
A második félidőben három gólnál közelebb már nem került ellenfeléhez a vendégcsapat, amely támadásban és védekezésben sem tudta megvalósítani azt amire készült.

SÓTONYI LÁSZLÓ: – Taktikailag és mentálisan is kihegyeztük a csapatot erre a mérkőzésre. Volt időnk arra, hogy összeszedjük magunkat. Büszke vagyok a srácokra, mert korukat meghazudtoló módon végezték a feladatokat. Bízom benne, hogy ezzel a mentalitással, fogunk még pontokat szerezni.
TÓTH EDMOND: – A hazaiak úgy játszottak, ahogy egy kiesési rangadón kell. Nem sikerült olyan hőfokra kerülni, ami szükséges egy ilyen rangadóhoz. Nagyjából 15 percig voltunk méltó ellenfelek, a folytatásban egyértelműen dominált a hazai csapat. A NEKA nagyon jól védekezett, nem tudtuk megvalósítani azt, amire készültünk.
KÖVETKEZIK: QHB Eger–CYEB-Budakalász, április 20., szombat, 18.00.