Kézilabda

2024.04.06. 20:19

A Gyöngyös percek alatt elintézte a Dabast

Meggyőző fölénnyel, sima győzelmet aratott a házigazda HE-DO B. Braun Gyöngyös a Dabassal szemben.

Sike Károly

Bodor Márk (felül) öt gólt szerzett

Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

A férfi NB I. 21. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–DABAS KC 30–23 (14–8)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 900 néző. V: Andorka, Hucker.
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 1, UBORNYÁK 4, Potisk 3, HEGEDÜS M. 4, BODOR 5, VARSANDÁN M. 4 (1). Csere: Podoba (kapus), Jaros 1, Schmid, Edwards 1, Gyallai 1, Gráf 3, Jóga N. 2, Pietruszko 1. Edző: Bíró Balázs
DABAS: Nagy T. – ÁCS 4, FEKETE B. 5, Garajszki 1, Koller 1, Szöllősi Sz., Bálint B. 2. Csere: Szikora (kapus), Dobrkovic, Bognár N., Kádár 4 (3), Laurinyecz 1, TÖRÖK Á. 4 (1), Katona A. 1. Edző: Tomori Győző
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–1, 12. p.: 7–3, 18. p.: 11–4, 24. p.: 13–6, 36. p.: 19–11, 42. p.: 21–14, 48. p.: 24–16, 54. p.: 26–19.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 0 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 6/4.
Az óriási elszántsággal kezdő gyöngyösiek öt perc után 4–1-re, majd negyedóra játék után már 11–4-re vezettek. A dabasiak nem tudtak gátat szabni a hazai rohamoknak, miközben Alekszandar Tomics is bravúrok sorát mutatta be a hazai kapuban.
A második félidőben is fölényben játszott a Gyöngyös, a legnagyobb különbség 18–9-es állásnál mutatkozott.

BÍRÓ BALÁZS: – A biztos előny birtokában is igyekeztem tűzben tartani a csapatot. Tartottam tőle, hogy a Dabas még nem adja fel, de a második félidőben már nem volt bennük annyi, hogy veszélyeztessék a győzelmünket. A védekezés végig jól működött, így kompenzáltuk a támadásban elkövetett kisebb hibákat.
TOMORI GYŐZŐ: – A hétgólos különbség hízelgő ránk nézve. Nem volt kérdés, hogy ezt a talákozót a Gyöngyös nyeri. Tíz perc alatt elvesztettük a mérkőzést, a hibáinkat a hazai csapat könyörtelenül kihasználta.
KÖVETKEZIK: Mol Tatabánya KC–HE-DO B. Braun Gyöngyös, április 13., szombat, 18.30.