2024.05.25. 21:33

Eszterházy SC: ferencvárosi segítséggel megvan a kilencedik hely

A már biztos kieső PTE-PEAC vendégeként az utolsó percben szerzett Iván Emese-góllal nyert az Eszterházy SC.

Iván Emese (a labdával) szerezte a legtöbb gólt

A női NB I/B 30., utolsó fordulójának mérkőzésén:

PTE PEAC-SIPO–ESZTERHÁZY SC 29–30 (13–14)
Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, 250 néző. V.: Hársfalvi Zs., Mórocz R.
ESC: Kiss-Gadányi – Zárkányi 7 (4), Iván E. 2, Vass V. 9, Simon A. 1, Babinszky 2, Szentkeressy-Kovács R. Csere: Kozma T. (kapus), Bernát 4, Tóth G., Gazsovics 1, Zsákovics 4. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–3, 12. p.: 6–5, 18. p.: 8–9, 24. p.: 11–12, 36. p.: 16–16, 42. p.: 18–20, 48. p.: 22–24, 54. p.: 27–27.
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/4, ill. 5/4.

A mérkőzés nagy részében a hazaiak futottak az eredmény után, miközben három gólnál nagyobb előnyre nem sikerült szert tenni a vendégeknek. Az 55. percben átvette a vezetést a házigazda (28–27), de az egrieknek helyén volt a szíve és végjátékban újra a maguk javára fordították az eredményt. A két pontot érő találatot az utolsó percben Iván Emese szerezte, de az utolsó másodpercben még Kozma Tündének is védeni kellett a kapuban.
Az ESC győzelmével fellépett a tabella kilencedik helyére, miután a közvetlen rivális Tempo KSE hazai pályán hétgólos vereséget szenvedett a Ferencvárosi TC U19-es csapatától.
FARKAS JÓZSEF: – Büszke vagyok a lányokra, óriási küzdéssel sikerült visszavágni a Pécsnek a januári egri vereségért. Szép évzárás, ráadásul a tabellán is előrébb léptünk. Köszönöm a támogatóknak, a vezetőknek, a játékosoknak, a stábnak, a szülőknek, mindenki rengetegett tett értünk, ezt igyekeztük meghálálni az egész évben. Érzelmes lett a mérkőzés vége. További sok sikert a távozóknak, köszönjük, amit értünk tettek.