KÉZILABDA

2018.01.21. 11:13

Eger SBS: Újváros, régi forgatókönyv

Második mérkőzését is megnyerte a Ligakupa C-csoportjában az Eger SBS Eszterházy.

Lezák Áronékat nem sikerült fékezni a hazaiaknak Fotó: Lénárt Márton

Ebben az összeállításában utolsó mérkőzését játszotta az NB I/B Keleti-csoportjában listavezető Balmazújvárosi KK. Az egyesület finanszírozása helyi érdekellentétek miatt kilátástalan helyzetbe került, így a klubvezetés több meghatározó játékosától is kénytelen megválni. A jövőben az utánpótlásra támaszkodva igyekeznek életben tartani a gárdát.

Ennek megfelelő hangulatban zajlott a találkozó, ahol a 20. perctől egyértelműsítette fölényét az egri gárda. Nagy Dominik, Szepesi Noel és Tóth Rajmond személyében az egyesület legtehetségesebb fiataljai is játéklehetőséget kaptak, előbbi bravúros védésekkel, utóbbiak góllal és hasznos mezőnymunkával vívtak ki maguknak elismerést.

– A mérkőzés hangulatára rányomta a bélyegét az újvárosiaknál kialakult helyzet – fogalmaztott a találkozót követően Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője. – Mindezek ellenére, nagy erőfeszítéseket tettek annak érdekében, hogy megnehezítsék a dolgunkat. Jól játszottunk, egyedül a helyzetkihasználás miatt lehetek bosszús. Ha a támadás befejezéseknél pontosabbak vagyunk, jóval korábban fölényessé tehettük volna a vezetésünket.

A C-csoport 2. fordulójában:

Balmazújvárosi KK–Eger SBS Eszterházy 23–31 (10–13)

Balmazújáros, 400 néző. V.: Medve, Tarnavölgyi.

Balmazújváros: Pásztor – Nagy N. 2, István 2, Teleki 4, Pavlovics, Kiss R. 4 (1), Veres 1. Csere: Kovács J. (kapus), Karap 4, Csontos 1, Móricz 4, Kapusi, Bodnár 1. Edző: Juan Javier Cabanas Lopez.

Eger: Repóth – Lezák 2, Takács 3, Aflitulin 2 (1), Füzi 2, Dobó Zs. 8, Szepesi I. 6. Csere: Nagy Dominik (kapus), Bajorhegyi 1, Kiss G. 1, Szepesi N. 1, Tóth R. 2, Vaskó 3. Edző: Tóth Edmond.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5, 12. p.: 6–6, 18. p.: 8–8, 24. p.: 8–11, 36. p.: 13–17, 42. p.: 16–20, 48. p.: 20–22, 54. p.: 22–25.

Kiállítások: 0, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1.

Következik: C-csoport, 3. forduló: Eger SBS Eszterházy–Balmazújvárosi KK, január 23., kedd, 18.00.