2009.03.24. 17:47

A gólszegénység döntött Egerben

A bajnoki elsőség szempontjából sorsdöntő találkozón egy pontot szerzett a hazai pályán játszó SHS Eger-Eszterházy SE az éllovas Cegléd ellen a férfi kézilabda NB II. 15. fordulójában.

HEOL

A férfi NB II. Keleti csoportja 15. fordulójának mérkőzésein: SHS Eger-Eszterházy SE – Dogerita Ásványvíz Ceglédi KKSE 18:18 (7:11) Eger, körcsarnok, 350 néző. V.: Csörgő L., Vitális G. EGER: RUTKA – Hevér 3, Tihanyi 4, Benei, Terenyei Ákos, Garancz, Lukács Cs. 2. Cs. Cs.: KÁLLAI (kapus), Lakatos 2, Varjú, Tamás Á. 1, Szűcs M., SZŰCS D. 6 (3), Fibecz. Edző: Kékesi László. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3.
Kékesi László: – Az első félidei gólszegény játékunk következménye, hogy csak az egyik pontot tudtuk itthon tartani.
Ifik: SHS Eger-Sportiskola SE – Cegléd 29:29 (16:12). Ld.: Tamás Á. 11, Szűcs D. 9.

Dabasi VSE KC II. – Juhász ''99-Füzesabonyi SC 39:29 (22:13) Dabas, 150 néző. V.: Heim A., Jolántai Cs. FSC: Gulyás – Kollányi 1, Tóth A. 1, Bánik 1, Veres A. 9, Pásztor G. 5, Csajbók 1. Cs.: Tolnai, Pásztor P., Kovács P. 3, Póka, Gál 1, Kovács R. 5, Bánrévi 2. Edző: Tóth Benedek. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: –, ill. 1/1.
Tóth Benedek: – Akarat és alázat nélkül nem fogunk mérkőzést nyerni.
Ifik: 37:33 (17:18). Ld.: Antal 9, Kovács, Csapó 8–8. [caption id="" align="aligncenter" width="400"] Az egriek (játékosuk a labdával) az első félidőben csupán hét gólt dobtak az éllovasnak. Fotó: Lénárt Márton

Vecsés SE – Hatvani KSzSE 33:24 (16:10) Vecsés, 50 néző. V.: Sebők H., ifj. Vindis F. HATVAN: Rácz – Csörgő 2, Nagy A. 7 (1), Veláncsics, Péter 2, Strobán 1, Luklíder 1. Cs.: Kurják (kapus), Szabó N., Fodor 2, Lőrik 8 (4), Kovács, Vitek 1. Edző: Antalóczy Péter. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 7/5.
Antalóczy Péter: – Pontosabb befejezésekkel háromesélyessé tehettük volna a mérkőzést.
Ifik: 42:16 (22:9). Ld.: Juhász 5, Petrovics 3.

12. Hatvan 15 1 – 14 365:499 2
Megjegyzés: a Mogyoród csapatától 1 büntetőpont levonva.

NB II., Északkelet, nők, a 15. forduló mérkőzésén: Mátészalkai MTK – URFA-Hevesi SE 31:28 (14:14) Mátészalka, 70 néző. V.: Lustig I., Turzó M. HEVES: Szlávik L. – Balázs T. 4, Varga Sz. 14, Kiss Zs. 3, Ujj 2, Balog Renáta 5, Kiskartali Zs. Cs.: Balog Rita (kapus), Antal E., Copandeanu, Bata K., Csikós E., Kiskartali J. Edző: Makó Nándor. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 5/4. A hazai pálya minden előnyét élvező nyírségiek jó játékkal tartották otthon a két pontot.
Makó Nándor: – A mérkőzés kritikus szakaszaiban sokat hibáztunk, a szoros végjátékot pedig nem lehet megnyerni Mátészalkán. Az ifjúságiak végre tudásunknak megfelelően játszottak, ezért győztek is.
Ifik: 22:32 (9:14). Ld.: Kiskartali Zs., Kiskartali J. 8–8, Árnyék D., Csikós E. 4–4. M. N.

A Gyöngyösi Főiskolai KK – Eszterházy KFSC megyei rangadót (26:22) már korábban lejátszották.
1. Heves 13 10 – 3 450:379 20
2. Gyöngyös 14 9 2 3 436:377 20
3. Mátészalka 14 9 1 4 413:366 19
4. Jászberény 14 8 3 3 387:351 19
5. Kállósemjén 14 7 4 3 406:384 18
6. H.böszörmény 13 8 1 4 394:358 17
7. Jászszentandrás 14 7 1 6 382:365 15
8. Nádudvar 14 7 1 6 342:355 15