2009.04.08. 05:46

Hozták a kötelezőt a hevesi hölgyek

A női kézilabda NB II. Északkeleti-csoportja 22. fordulójából előrehozott mérkőzésen a listavezető URFA-Hevesi SE biztos győzelmet aratott a kiesés rémétől fenyegetett Eszterházy KFSC ellen.

HEOL

NB II., Északkelet, nők A 22. fordulóból előrehozott mérkőzésen: URFA-Hevesi SE – Eszterházy KFSC 39:26 (19:11) Füzesabony, 50 néző. V.: Fülöp I., Nyéki L. HEVES: SZLÁVIK – KISKARTALI ZS. 4, ANTAL E. 3, VARGA SZ. 13, CSIKÓS E. 1, BALOG RENÁTA 12, COPANDEANU 1. Cs.: BALOG RITA (kapus), KISS E. 1, BATA K. 3, KISKARTALI J. 1. Edző: Makó Nándor. EKFSC: Kuzman – Holovitz 1, Korponai 3, Őri, Cseh 2, Németh 11, Varga 6. Cs.: Borbás (kapus), Vizes 3, Kiss R., Dancs, Toronyi, Ponyi. Edző: Hegedűs Tibor. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6.

Makó Nándor: – „Megfogyva bár, de törve nem...” Mindkét csapatom nagyszerűen oldotta meg feladatát, mély tiszteletem érte.
Hegedűs Tibor: – Akaratgyenge játékkal, katasztrofális védekezést nyújtottunk. Gratulálok a hevesieknek.
Ifik: 24:24 (11:12). Ld.: Csikós E. 7, Gombaszegi L., Öcsödi, Kiss M., Kiskartali J. 4–4, ill. Vizes 8, Őri 6, Toronyi 5.

[caption id="" align="alignleft" width="334"] A hevesi Varga Szilvia 13 gólt dobott az egri főiskolásoknak.Fotó: Lénárt Márton.

Gyöngyösi Főiskolai KK – Jászberényi TF DSE 29:21 (17:10) Gyöngyös, sportcsarnok, 60 néző. V.: Béres Cs., Láda I. GYÖNGYÖS: MAZURA – Kasková 1, HALÁSZ 9, KŐRÖSI 6, BAUMSTARK 3, Kerekes 2, Papp R. 1. Cs.: Acsai, Dobrocsi (kapusok), KERESZTURI 3, Sipos, Nagy B., Völgyi 2, Tóth B. 2. Edzők: Molnárné Somoskőy Réka, Cseh Zoltán. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1.
Molnárné Somoskőy Réka: – Egyre stabilabban állunk a második helyen. Bízunk a hasonló jó folytatásban. Ifik: 36:31 (19:13). Ld.: Halász L. 14, Petrovics G. 7, Pálfi J. 5.

11. Gyömrő 14 – – 14 332:474 0

NB II., Kelet, férfiak A 17. forduló mérkőzésén: Salgótarjáni KC – Juhász ''99-Füzesabonyi SC 27:24 (13:12) Salgótarján, 150 néző. V.: Csörgő L., Vitális G. FSC: GULYÁS – Kollányi 2, Tóth A. 4, Bánik 3, VERES A. 8, Pásztor G. 1, Bíró. Cs.: Tolnai, KOVÁCS P. 4, Póka 1, Gál, Kovács R. 1, Bánrévi, Csapó. Edző: Tóth Benedek. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/–, ill. –.

Alacsony színvonalú, végig szoros, küzdelmes mérkőzést láthattak a nézők. A második játékrészben néhány véleményes ítéletnek köszönhetően ötgólosra növelte előnyét a hazai csapat, amivel jól gazdálkodott a tartalékos vendégekkel szemben.
Tóth Benedek: – Talán, ha jobb a helyzetkihasználásunk és teljes a csapat, a körülményekhez képest is nyerhettünk volna.
Ifik: 33:26 (20:14). Ld.: Bánrévi 6, Kovács, Gyöngy 5–5.

Gyömrő VSK – Hatvani KSzSE 29:21 (15:10) Gyömrő, 130 néző. V.: Báthori D., Vékony J. HATVAN: Kurják – Csörgő, Lőrik 5 (1), Péter 1, Vitek, NAGY A. 12, Prisztóka. Cs.: Rácz (kapus), Fodor, Kovács T., Varga Z., Luklíder 3, Szabó N., Herle. Edző: Antalóczy Péter. Kiállítások: 2 ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/6, ill, 3/1.
A jóval esélyesebb hazaiak a jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetően megérdemelten nyertek.
Antalóczy Péter: – Többször kerültünk helyzetbe, mint az ellenfelünk, mégis vereséget szenvedtünk.
Ifik: 21:16 (8:8). Ld.: Juhász 7. A Dabasi VSE KC II. – SHS Eger-Eszterházy SE április 11., szombaton 18 órától játsszák.

1. Cegléd 17 13 3 1 534:420 29
2. Gyömrő 17 12 2 3 569:485 26
3. SHS Eger 16 11 2 3 463:379 24
4. Salgótarján 17 10 3 4 538:488 23
5. Mizse KC 17 10 2 5 511:473 22
6. Vecsés 17 9 – 8 521:510 18
7. Mogyoród 17 9 – 8 489:510 17
8. Füzesabony 17 5 1 11 435:486 11