2009.05.17. 22:26

A GYFKK megadta a kegyelemdöfést

A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 9–12. helyért zajló rájátszásában a fölényes hazai győzelmet követően idegenben is nyert a Százhalombatta ellen a Gyöngyösi Főiskolai KK együttese.

A negyedik forduló mérkőzésén:
Százhalombattai KE – Gyöngyösi Főiskolai KK 33:37 (16:16)Százhalombatta, 400 néző. V.: Nagy F., Turóczy J.
SZÁZHALOMBATTA: Pásztor – Kertész B. 3, GÁBORI M. 6, Mohl 4 (3), KISS Á. 6 (1), Tarnavölgyi 2, DRABANT 6. Cs.: Vitáris (kapus), Nikolicza, Balázs T. 4, Barnyák Á. 1, Horváth Cs., Zalai, Mészáros L. 1, Marczinkovics. Edző: Adorján Gábor.
GYÖNGYÖS: KOVÁCS J. – Benis 2, Kiss I. 1, HÍMER 4, Kopco 3, KLEIS 12 (9), NIGRÍNYI 8. Cs.: Nagy L. (kapus), Bendó Cs., KOCSIS CS. 6, Tarjányi, Habuczki 1. Edző: Éles József.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:4, 12. p.: 7:7, 18. p.: 11:12, 24. p.: 12:14, 36. p.: 19:17, 42. p.: 21:22, 48. p.: 23:27, 54. p.: 29:30. Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 9/9.

Három mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozat végére tett pontot a mátraaljai gárda, amely a mérkőzés nagy részében ugyan vezetett, mégis csak a végjátékban tudta bebiztosítani győzelmét a végig remekül küzdő vendéglátó ellen. A főiskolásoknál több jó egyéni teljesítményt is láthattunk, amely feltétlen bíztató az elkövetkezendő mérkőzésekre nézve.
A félidei döntetlen állást követően a fordulás után rákapcsolt a Százhalombatta, előnyüket azonban csak rövid ideig tudták megőrizni. A gyöngyösiek győzelmükkel hozták a kötelezőt, így elmondható, hogy immár késhegyre menő küzdelem zajlik a még bentmaradást érő 9–10. helyekért a honi élvonalban.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] Marián Kleis (felül) egy tucat gólt szerzett. Fotó: Lénárt Márton.

A rájátszást a legrosszabb pozícióból kezdő Csurgói KK Kecskemét elleni győzelme (31:19) után immár három csapat rendelkezik egyaránt 8–8 ponttal, míg a Batta az újabb vereségével a Komló és a Győr után immár biztos kiesőnek számít.
Éles József: – Remélem a Százhalombatta a hátralévő két mérkőzésén is olyan elszántsággal játszik, mint tette azt ellenünk.
Adorján Gábor: – Sok hibával játszottunk, de a vereségünkhöz a játékvezetők ténykedése is hozzájárult.