2009.10.18. 21:46

A GYKK-nál végre átszakadtak a gátak

A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 8. fordulójában a DKSE-Hotel Lycium ellen megszerezte idei első bajnoki győzelmét a Gyöngyösi KK együttese.

– Hatalmasat küzdött a csapat, nagyon komoly lelki és szakmai gátat sikerült áttörni. Megdolgoztunk a sikerért – kezdte mérkőzés utáni értékelését Adorján Gábor, a gyöngyösiek edzője. – Tény, hogy nem ilyen kezdésről álmodtunk, sajnos néhány technikai hiba miatt hamar hátrányba kerültünk, ami szinte az egész első félidőre rányomta a bélyegét. A későbbiekben aztán folyamatosan jöttünk vissza a mérkőzésbe. Úgy érzem, a második félidőt már mi uraltuk, ami győzelmet eredményezett.

Bíró Imre, a vendég hajdúságiak trénere a találkozót követően hosszasan beszélt az öltözőben jatékosainak, majd egy rendkívül elkeseredett ember lépett ki az ajtón:
– Nagyon nehéz bármit is mondanom. A második félidőben minden tekintetben felülmúlt bennünket a Gyöngyös – fogalmazott a szakember.

Súlyos árat fizetett idei első bajnoki győzelméért a Gyöngyösi KK együttese. Nem egészen tíz perc telt el a második félidőből, amikor Nigrínyi Tibor tört kapura, majd szerencsétlenül ütközött a vendégek hálóőrével az ex-gyöngyösi Kenyeres Pállal. Az eset következtében a GYKK szélsőjét orrcsonttörés gyanújával szállították a hatvani kórházba, ahol egy gyors röntgent követően tényként kezelhették a törést. Nigrínyire a napokban újabb vizsgálatok várnak, ezek után várhatóan az is kiderül, mikor léphet ismét pályára.
A találkozó hátralévő részében Varga Attila igyekezett balszélsőként zavart okozni. A GYKK a hajrához érve már hat góllal is vezetett, a DKSE a mérkőzés ezen szakaszában már nem tudott lépést tartani a házigazdával.

Kaplonyi Zoltán egy tucat gólt lőtt

Gyöngyösi KK – DKSE-Hotel Lycium 31:27 (13:14)

Gyöngyös, sportcsarnok, 600 néző. V.: Baranyi A., Szloska K.

GYÖNGYÖS: Kovács J. – Benis 3, PETŐ Z. 1, Sándor Á. 2, Hodi, KAPLONYI 12 (7), Nigrínyi 4. Cs.: SZABÓ T. (kapus), Varga A., Patócskai 3, HORVÁTH SZ. 5, Bognár R. 1, Muhl, Bakos Á. Edző: Adorján Gábor.

DEBRECEN: KENYERES – Vasile 3, Isailovics 1, Hímer 1, Hornyák 2, Kelecevics 2, PÁLOS 7 (2). Cs.: Djordjevics (kapus), Gúnya 4, Vadkerti G. 4, Lókodi 2, Kravchenko 1. Edző: Bíró Imre.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:5, 12. p.: 5:7, 18. p.: 7:9, 24. p.: 11:11, 36. p.: 15:15, 42. p.: 19:17, 48. p.: 23:20, 54. p.: 28:24.

13. Debrecen      8      1      –        7        206:258      2
Következik: Mezőkövesdi KC – Gyöngyösi KK, október 24., szombat, 18.00.

Hétméteresek: 8/7, ill. 3/1. Nigrínyi Tibor orrcsont-törést szenvedett a debreceniek elleni mérkőzésen. Fotó: Belkovics Krisztián -->