2011.05.01. 18:33

A dobogó már biztos a GYFKK-nak

Egy pontot vitt Kecskemétről a Gyöngyösi Főiskolai KK női kézilabda-csapata az NB I/B Keleti-csoportja 22. fordulójában. A pontszerzéssel biztossá vált, hogy a szezon végén érem kerül a gyöngyösi lányok nyakába.

Fotó:

NB I/B Kelet, nők
A 22. forduló mérkőzésén:
Kecskeméti NKSE – Gyöngyösi FKK
29:29 (10:11)
Kecskemét, 100 néző. V.: Petrovszki A., Petrovszki Sz.
GYFKK: ACSAI – Szabó R. 2, Csuka A. 5, Kőrösi, Forgács J. 6, HALÁSZ 10 (2), Völgyi 3. Cs.: Kovács (kapus), Pásztor, Nagy N. 1, Silye R., BAKOS 2, Csépány. Edző: Molnárné Somoskőy Réka.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 2:5, 12. p.: 4?6, 20. p.: 6:9, 24. p.: 8:10, 36. p.: 10:16, 44. p.: 16:20, 52. p.: 21:26, 56. p.: 25:29.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 6/4.

A Turcsányi Krisztinát, Zsigmiond Vivient és Nábelek Noémit is nélkülöző gyöngyösiek a hullámzó teljesítmény ellenére végig uralták a mérkőzést. Amikor már sokan biztosak voltak a győzelemben, több váratlan hiba is becsúszott, ez az utolsó 5 percben megnehezítette a játékot. Úgy tűnt a mérkőzés közbeni áramszünet náluk is okozott némi rövidzárlatot. A második félidő elején a gyöngyösiek sorozatban 7 gólt lőttek, míg az ellenfél egyet sem. A kecskeméti lányok a mérkőzés végére tartogatták ugyanezt, s így az utolsó másodpercben sikerült pontot menteniük.

[caption id="" align="aligncenter" width="344"] Halász Lilla (a labdával) remek teljesítményt nyújtott. Fotó: Lénárt Márton

Molnárné Somoskőy Réka: – Az utolsó percek történéseiből le kell vonnunk a tanulságot, de annyira nem szomorkodunk, hiszen nekünk ez az egy pont is elég ahhoz, hogy már biztos dobogósok legyünk a végelszámolásnál.

Ifik: 34:38.
Következik: Gyöngyösi FKK – Csömör KSK, május 8., vasárnap, 16.00.