2012.02.21. 10:15

A GYKK a szünet után percek alatt „elintézte” a Csömört

A gyöngyösiektől negyedóra jó játék is elég volt a Csömör legyőzéséhez az NB I/B Keleti-csoportja 15. fordulójában.

Sike Károly

A kudarccal zárult lajosmizsei bajnoki nyitányt követően hazai környezetben, kellemesebb ellenféllel szemben köszörülhette ki a csorbát a Gyöngyösi KK II. csapata. A két együttes őszi mérkőzésén idegenben tíz góllal nyertek Grandjean Gáborék, ami bizakodással tölthette el a mátraaljaiakat. A papírformát végül igazolták Pápa János edző tanítványai, ám a sikerhez vezető útra csak a második félidőben léptek a házigazdák. A sikerhez negyedóra jó teljesítmény is elegendőnek bizonyult.

A férfi kézilabda NB I/B Keleti csoportja 15. fordulójának mérkőzésén:
Gyöngyösi KK II.–Csömör
32:29 (13:11)

Gyöngyös, sportcsarnok, 300 néző. V.:  Tóth I., Ungvári S.
GYKK: Kovács T. – Pintér Z. 4, BLAZSEK M. 5, Tatai O. 4 (1), Tóth E. 4, Major A. 5, GRANDJEAN G. 10 (3). Cs.: Temesvári M., Rasch R., Juhász G., Terenyei Ákos, Borbély Z., Horváth I. Edző: Pápa János.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:2, 12. p.: 4:4, 18. p.: 8:7, 23. p.: 11:8, 36. p.: 18:15, 42. p.: 24:17, 49. p.: 27:22, 54. p.: 31:23.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] Blazsek Milán (balról) sokat segített csapatának Fotó: Lénárt Márton
[/caption]

Az első játékrészben a vendégek még sikeresen ráerőltették halogató, lassú játékukat a hazaiakra, aki így nem is tudtak meglépni ellenfelüktől. Szünet után ritmust váltott a GYKK, s negyedóra alatt olyan előnyre tett szert, amely már behozhatatlannak bizonyult a Pest megyeiek számára.
Pápa János: – A győzelemnek természetesen örülök, de a későbbiekben 15 perc jó játék már kevés lesz az újabb sikerekhez.
Ifik: 30:30 (15:13). Ld.: Rasch R. 11, Keresztes P. 8.