Az utolsó hazai bajnoki meccset kilencgólos sikerrel zárták a mátraaljaiak.

Fotó: Czímer Tamás

A férfi NB I. 25. fordulójában:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–MEZŐKÖVESDI KC 29–20 (11–7)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 850 néző. V.: Altmár, Horváth M.

GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 1, MARKEZ 5, Vilovszki, GERDÁN, VARSANDÁN M. 6 (3), DURIS 5. Csere: Buzogány (kapus), Herceg 1, Ubornyák, István P. 1, Sipeki, Gábori 4, Krivokapics 2, Gráf 3 (1), Ivitz 1. Edző: Konkoly Csaba.

MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR – Kovács P. 2 (1), Halilbegovic, Horváth L. 3, Martins 2, Rodic 1, Menyhárt 3. Csere: Győri (kapus), Dávid M., Stankovic 3, Jóga N., Mikita B., Kovács B., Jancsó 6 (2). Edző: Buday Dániel.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 4–3, 18. p.: 6–4, 24. p.: 7–7, 36. p.: 14–8, 42. p.: 17–12, 48. p.: 21–14, 54. p.: 24–16.

KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 6 perc.

HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 3/3.

Fotó: Czímer Tamás / Heves Megyei Hírlap

KONKOLY CSABA: – Nagyon szerettük volna győzelemmel zárni a hazai bajnokik sorát, emiatt az elején túlzottan is idegesek voltunk. Ahogy megjött a nyugalom, úgy kerültünk fölénybe. A második félidőben már teljes egészében a mi akaratunk érvényesült.

BUDAY DÁNIEL: – Az első félidőben jól tartottuk magunkat, de a szünet után sok technikai hibát vétettünk és akkor már kezdett nyílni az olló. A jövő héten mindenkire szükség lesz, hogy kiharcoljuk a bennmaradást. Jelenleg csak ez foglalkoztat.