Háromgólos vereséget szenvedtek az egriek a férfi NB I. 10. fordulójában.

A szoros őrizetből ritkán volt kiút Fotó: Lénárt Márton

SBS-EGER–FTC 27–30 (13–14)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 850 néző. V.: Felhő, Öcsi.

EGER: Cvetkovszki – LEZÁK 6, Tóth A. 2, Schmid 1, Füzi 4, Bernatonis 2, Molnár B. 7 (2). Csere: Moscoso (kapus), Papp G. 2, Kiss G., Tóth R. 3 (1). Edző: Tóth Edmond.

FTC: ZERNOVIC 1 – BUJDOSÓ 5 (2), Pordán 2, Schuch, Debreczeni 1, Kovacsics 4, NAGY B. 6. Csere: Győri M. (kapus), Andjelics 4, Schaffer 2, J. Mikita 1, Ivanovics 4, Bohács. Edző: Horváth Attila.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4, 12. p.: 5–5, 18. p.: 7–8, 24. p.: 9–11, 36. p.: 16–17, 42. p.: 18–20, 48. p.: 20–24, 54. p.: 24–28.

Kiállítások: 8, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.

Tóth Edmond: – Nehéz bajnokiról bajnokira csodát tenni. A hosszú szünet után nem sikerült felpörögni a kellő hőfokra. Hiányoztak a jó egyéni teljesítmények. A következő meccseken igyekszünk javítani.

Horváth Attila: – Olyan pályán nyertünk, ahol idén eddig csak a Tatabánya szerzett pontokat. Örülök, hogy sikerült megtörni a hazaiak sorozatát. Pontos támadójáték, remek védekezés, kiváló kapusteljesítmény hozta meg a sikert.