siker

2019.04.29. 16:16

Egri táncművészeket ismertek el a világnapon

Kelemen Dorottya ösztöndíjban részesült, Rovó Virág Az év pályakezdő táncművésze.

HMH

Az év pályakezdő táncművésze díjat kapott Rovó Virág három éves kora óta sportol, RSG-t és fitneszezett. Aztán rájött, ha balett elemeket is becsempész a koreográfiába, akkor több pontot kap a versenyeken. Az akkori tanára hívta fel a figyelmét a balettintézetre; tanult klasszikus balettet és modern táncot Győrben és Budapesten.

Rovó Virág

– Hatalmas elismerés ez – mondja Virág. Kilenc darabban játszom Egerben, de már az iskolai éveim alatt is igyekeztem megmutatni magam több nemzetközi versenyen. Az utolsó előtti években volt egy bécsi verseny, ahol második helyezést értem el a saját koreográfiámmal.

Kelemen Dorottya nyolcévesen még úszott, majd versenyszerűen öttusázott. Sportkarrierben gondolkodott egészen addig, amíg a húga meg nem mutatott neki egy táncelőadást. Ekkor jött rá, szeretne Ő is így adni az embereknek. 14 éves kora óta az élete része a tánc.

Kelemen Dorottya

– Negyedik alkalommal pályáztam meg a Fülöp Viktor ösztöndíjat, és nagyon boldog vagyok, hogy végre sikerült! Elismerésnek és bizalomnak tartom a szakma részéről. Minden évben csak tíz ember kapja meg a tánc különböző területeiről. Sokan vagyunk ezekre az elismerésekre és nagyon jó, mikor az emberhez végre odaér. Persze teher is, mert ennek meg kell felelni. Ez a nyolcadik évadom itt, Egerben. Elvégeztem a néptánc szakot a Magyar Táncművészeti Főiskola Táncművész Képző Intézetében, majd utána moderntánc pedagógusként folytattam tanulmányaimat és párhuzamosan a GG Tánc Eger társulatának tagjaként megkezdhettem modern és kortárs tánc pályafutásomat. Nem bántam a váltást, az alkatom nem igazán néptáncos, de a mai napig szeretem nézni és táncolni is, úgyhogy a szenvedély megmaradt. Itt a színházban nagyon sokat tanultam a színészektől: hogyan kell szerepet formálni, hogyan kell létezni a színpadon, az érzelmeinket átadni. Az évek alatt megtanulja az ember, hogyan kell kinyitni a lelke kapuit az előadás előtt, aztán a végén bezárni. Amikor testünk és lelkünk harmóniában tud létezni és a mozgással ki tudjuk fejezni vagy adott esetben átalakítani a bennünk kavargó érzelmeket, az fantasztikus – tette hozzá.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!