A koreaiak bevették Egert

Rédei Istvánék (középen) hasznos tapasztalatokat szereztek

Forrás: Heves Megyei Hírlap

Fotó: Huszár Márk

Kiss Gergő csonthártya-gyulladás miatt ezúttal nem léphetett pályára, ugyanakkor ismét egri mezben láthattuk a 20 esztendős hálóőrt, Nagy Dominiket, aki edzéslehetőséget kért és kapott Tóth Edmond vezetőedzőtől.

A 18 fős kerettel érkező koreaiak erőfölénye a mérkőzés nagy részében megmutatkozott. Bő negyedóra után átvették a vezetést az ázsiaiak és végig magabiztosan tartották előnyüket.

– Nem lehetek elégedetlen – fogalmazott a mérkőzést követően az egriek vezetőedzője, Tóth Edmond. – A felkészülés ezen időszakában a vártnál talán jobban is teljesítettünk. Képzett, jó játékosokból álló csapattal szemben fiataljainak belekóstolhattak a nemzetközi mérkőzések hangulatába. Jól szolgálta a felkészülésünket a találkozó, a hibákat igyekszünk majd kijavítani.

Rédei Istvánék (középen) hasznos tapasztalatokat szereztek Fotó: Huszár Márk / Huszár Márk

Dél-Korea–Eger SzSE 35–29 (16–14)

EGER: Moscoso – Scmid 2, Füzi 4, Rédei 3, Papp G. 4, Bernatonis 2, Molnár B. 2. Csere: Nagy D. (kapus), Lezák 7, Tóth A. 2, Szepesi N. 2, Tóth R., Hajas, Péter D.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4, 12. p.: 5–7, 18. p.: 8–8, 24. p.: 12–10, 36. p.: 19–16, 42. p.: 23–20, 48. p.: 29–23, 54. p.: 31–26.

Augusztus 21., szerda: Gyöngyös–Eger

A HE-DO B.Braun Gyöngyös az NB I/B-s küzdelmekre készülő Cegléddel játszotta negyedik nyári felkészülési mérkőzését.