KÉZILABDA

2019.12.08. 18:48

NB I/B: a hatvaniak a dobogón telelnek

A férfi NB I/B Keleti csoportjának 11., őszi zárófordulójában vendégként aratta győzelmet a hatvaniak.

S. K.

Munkában a védelem

Forrás: Heves Megyei Hírlap

Fotó: Albert Péter

ÓZDI KC–HATVANI KSZSE 31–32 (15–15)

Ózd, 300 néző. V.: Haskó, Natkai.

HATVAN: Hudák – Répási 1, Kovács P. 4, Blazsek 4, Igó 1, Szarvas Ádám 1, Nagy B. 2. Csere: Szarvas András (kapus) Horváth R., Sándor R. 3, Varjú 1, Veres 3, Padla 8 (2), Molnár K. 2, Bali R., Vad Zs. 2. Edző: Bárány Zsolt.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2, 12. p.: 8–5, 18. p.: 11–7, 24. p.: 13–12, 36. p.: 19–18, 42. p.: 22–22, 48. p.: 24–25, 54. p.: 28–29.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 1/–, ill. 3/2.

A 18. percben még négy góllal a hazaiak vezettek (11–7), a félidő hajrájára azonban sikerült egyenlíteni (14–14) a hatvaniaknak. A második játékrész nagy részében kiegyenlített küzdelem zajlott, az utolsó tíz percbe lépve került lépéselőnybe a vendégcsapat (25–28). Erre is volt azonban válasz az ózdiaktól (56. perc: 29–29), de a végjátékban ismét a hatvaniak akarata érvényesült. Az újonc Zagyva-parti gárda idénybeli hetedik bajnoki győzelmének köszönhetően a harmadik helyén telel.

Munkában a védelem Fotó: Albert Péter / Heves Megyei Hírlap

Bárány Zsolt: – Gratulálok a csapatnak az őszi teljesítményhez! Sikerült ­meglepni az ózdiakat a váratlan felállással. Ez is tükrözi a csapat erejét és taktikai repertoárját. Szívet melengető helyen telelünk, ez sok erőt ad a januári felkészüléshez!

A bajnokság állása

Következik: Ligakupa, E-csoport: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Hatvani KSzSE, január 15., szerda, 18.00.