Atlétika

2022.03.29. 13:07

A 37. Vivicittá futófesztiválon összetettben egri győztest is avattak

Az Egri Futó és Triatlon Klubot majd' egy tucat induló képviselte a 37. Telekom Vivicittá futófesztiválon, méghozzá nagyon eredményesen.

B. Cs.

Az Egri Futó és Triatlon Klub Budapesten szerepelt tagjai egy csoportja

Forrás: EFTK

A margitszigeti központtal rendezetett eseményen a két nap során 13 927-en vállalták valamelyik távot. A 21,098 kilométeres megméretést mintegy 4600 egyéni versenyző mellett 317 páros és 206 trió is teljesítette. A klasszikusnak számító 10 kilométeren pedig több mint 2700-an rajtoltak el.

A félmaratonon az egriek közül Katona Zsolt (1:27:25 óra) és Farkas Máté (1:27:26) külön házi versenyt futott a cél előtt. Nem sokkal utánuk Katona Korinna 1:29:47 órás idővel megnyerte a W12-es kategóriát. A távon indult továbbá Marczis Dávid (1:34:33), Kormos Katalin (1:43:52) és Katona-Mező Ildikó (1:47:22). Váltóban Dósa Ildikó és csapattársa 1:39:12 órás idővel a 6. helyen ért célba – szerepel a portálunkhoz eljuttatott beszámolóban.

Tíz kilométeren Sylvain Bauge 40:54 perces idővel a 8. helyen futott be a kategóriájában (M40), míg felesége, Bauge-Mezei Zita 39:42 perces alatt teljesítette a távot, ami 2. helyezést ért a W35-ös kategóriában. Itt futott Kormos Katalin (52:06) és Fodor-Fejes Adrian Adél (58:06), aki a 4. helyezést érte el a W55-ös kategóriában.

A nap utolsó versenyszámát jelentő 7 kilométeres versenyen ismét rajthoz állt Katona Zsolt (31:16, M55, 5. hely), aki ezúttal kisebbik lányát kísérte. Katona Amina remek futással az összetett női mezőnyben a 9., míg kategóriájában (W9) az 1. helyet szerezte meg. Kormos Katalin W30-ban 35:29 peres idővel a 3. helyen ért célba, ezzel az összetett (21+10+7 kilométeres) versenyben az 1. helyen zárt.