Hoppá

2022.12.17. 15:31

Mesterei a kötélugrásnak a makláriak: ismét bizonyítottak + fotók

Tizedik alkalommal rendezték a maklári ugrókötelesek a Bosch Mesterek Tornáját Egerben, a Kemény Ferenc Sportcsarnokban.

G. R.

— Nagyon szuper napot zártunk a versenyen, ahol a mestertornán kívül az Országos Duplakötél Bajnokságon is indult az egyesület 43 versenyzője — foglalta össze Apostol-Kovács Judit, a Maklári Bosch Kötélugró Klub vezetőedzője.

A Kismester Torna győztese, összetett bajnoka Magyar Sára lett. Ugyanebben a versenyben a 30 másodperces gyorsasági számban is első helyen végzett Sári, illetve a szabadon választott gyakorlatával egy bronzérmet szerzett. Ugyanitt Prokaj Boglárka a második helyen állt a dobogóra.

A maklári csapat ismét számos érmet hozott el

A Nagymesterek között Hanuszik Lilla volt a legjobb, így a mester címet ő vehette át a 16 év felettiek versenyében. Mellette a dobogó harmadik fokán állt Zelei Diána. A 30 másodperces gyorsasági számban pedig első helyen Hanuszik Lilla végzett.

A háromperces állóképességi gyorsasági számban ezüstérmet szerzett Zelei Diána, Lilla pedig a harmadik helyet. A szabadon választott gyakorlatoknál második helyen Lilla, a harmadik helyen pedig Zelei Dorottya állhatott.

Hanuszik Lilla Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A duplaköteles számokban is remekeltek az egyesület versenyzői. Összesen 9 bajnoki címet szereztek, 4 ezüst, illetve 9 bronzérmes helyezést.

Eredményeik részletesen

DD3 gyorsasági versenyszámokban:

Mini korcsoport: MOLNÁR CSENGE PALOTAI DORKA PAPP ADÉL 2. hely, DOMBORÓCZKI KATA KOVÁCS LILI VINCZEPAP KAMILLA 3. hely.  Gyerek korcsoportban FÓNAGY HANNA KERESZTURI SZONJA PELYHE KAMILLA 2. hely, CZAKÓ ZSOMBOR KORÓZS AMIRA MOLNÁR DIÁNA 3. hely. Serdülő korcsoportban KALÓ LARA MAGYAR SÁRA DORKA PROKAJ BOGLÁRKA 1. hely. Ifjúsági korcsoportban FÜLÖP MOLLI HORVÁTH ANNA ÚRI EMESE 1. hely.

DD3 szabadon választott versenyszámokban:

Mini korcsoportban MOLNÁR CSENGE PALOTAI DORKA PAPP ADÉL 2. hely, DOMBORÓCZKI KATA TÓTH GRÉTA BARNA HEIDI ÉVA 3. hely. Gyerek korcsoportban CZAKÓ ZSOMBOR KORÓZS AMIRA MOLNÁR DIÁNA 1. hely, KARCSAI LOTTI KIS LILIEN TÓTH PATRÍCIA 3. hely. Serdülő korcsoportban KALÓ LARA MAGYAR SÁRA DORKA PROKAJ BOGLÁRKA 1. hely. Serdülő vegyes korcsoportban KOVÁCS BENEDEK PATVAROS ENIKő PROKAJ PANNA 3. hely. Ifjúsági korcsoportban FÜLÖP MOLLI HOLLÓ EMMA ÚRI EMESE 1. hely. Felnőtt korcsoportban HANUSZIK LILLA ZELEI DIÁNA KATALIN ZELEI DOROTTYA MÁRIA 3. hely.

DD4 gyorsasági versenyszámokban:

Mini korcsoportban DOMBORÓCZKI KATA MOLNÁR CSENGE PAPP ADÉL VINCZEPAP KAMILLA 1. hely. Gyerek korcsoportban FÓNAGY HANNA KERESZTURI SZONJA PALOTAI DORKA PELYHE KAMILLA 1. hely. Serdülő korcsoportban KOVÁCS BENEDEK MOLNÁR DIÁNA PATVAROS ENIKŐ PROKAJ PANNA 3.hely.

DD4 szabadon választott versenyszámokban:

Mini korcsoportban KOVÁCS LILI MOLNÁR CSENGE PAPP ADÉL VINCZEPAP KAMILLA 1. hely. Gyerek korcsoportban FÓNAGY HANNA KERESZTURI SZONJA KIS LILIEN PELYHE KAMILLA 2. hely. Serdülő korcsoportban 3. hely. Ifjúsági korcsportban FÜLÖP MOLLI HOLLÓ EMMA HORVÁTH ANNA ÚRI EMESE 1. hely. Felnőtt korcsoportban BOZSIK REGINA HANUSZIK LILLA ZELEI DIÁNA KATALIN ZELEI DOROTTYA MÁRIA 3. hely.

Nagyon szépen köszönjük a szülők segítségét a verseny rendezésében. Nagyon nagy köszönet Martonné Augusztin Katalinnak, a maklári Szent István Általános Iskola igazgatójának, aki megtisztelte a versenyünket és érmeket adott át a versenyzőknek. Fő szponzoraink között köszönthettük a versenyen Hanuszik Csabát, Maklár Község polgármesterét és Zeleiné Hidvégi Katalint, akik a kezdetektől támogatják az egyesület munkáját. Névadó és a verseny szponzoraként, a Robert Bosch Automotive Steering Kft. képviseletében, Orosz Andreát és Kovács-Csuvarszki Ritát vett köszönthettük. A jelenlétük sokat számít az egyesületnek és hálásak vagyunk a bíztató szavakért a verseny során. Támogatásuk teszi lehetővé, hogy ilyen színvonalas versenyt tudunk rendezni és közel 100 versenyzőnek tudjuk biztosítani a zavartalan felkészülést  és versenyzést egész évben. Köszönjük! Gratulálunk minden versenyzőnknek! — foglalta össze Apostol-Kovács Judit.