2023.04.17. 15:17

Húsz gólos különbség a megyei rangadón

Igazolva a papírformát, fölényes győzelmet aratott a Füzesabony a vendég Heves ellen a női NB II. Északkeleti csoportjának megyei rangadóján. A hatvani hölgyek profin álltak a sereghajtó elleni mérkőzéshez.

A füzesabonyi Bocsi Szonjáékat nem tudták feltartóztatni

Forrás: Tóth Balázs/Heves Megyei Hírlap

A női NB II., Északkeleti csoportjának 18. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE 42–22 (23–11)
Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok, 200 néző. V.: Baróczy Zs., Király M.
FÜZESABONY: Végh L. – LÁNYI G. 7 (1), LUDVIG-TIETZE 2, BOCSI SZ. 3, MENYHÁRT-HANUSZ 6 (1), DOHÁNY 5, SZENTKERESSY-KOVÁCS 13. Csere: SATTMANN (kapus), Molnár N., KRISTON 6. Edző: Gyöngy Márió
HEVES: Juhász A. – NAGY E. 4, Balog R. 2, ADÁCSI L. 3, ADÁCSI N. 3, Kóczian E. 5, Vereb N. 1. Csere: Kelemen G. (kapus), Balázs P. 1, Holló F., Kiss G. 1, Pásztor V. 1, Steczina P. 1 (1), Tóth N. Edző: Makó Nándor
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA 6. perc: 3–4, 12. p.: 8–6, 18. p.: 11–8, 24. p.: 18–10, 36. p.: 27–13, 42. p.: 32–18, 48. p.: 36–18, 54. p.: 39–20.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/2,  ill. 3/1.
GYÖNGY MÁRIÓ: – Tíz perc után kialakítottuk azt a különbséget, amit szerettünk volna és felszabadult játékkal megtartottunk a mérkőzés végéig. Közelebb kerültünk az ezüstéremhez. További sok sikert a Hevesnek és ezúton is szeretnénk megköszönni a segítségüket a hazai mérkőzések megrendezéséhez.
MAKÓ NÁNDOR: – Megtépázott felnőttcsapatom érdekeit az utánpótlás mögé helyeztük: sikerrel!
KÖVETKEZIK: STAVMAT Füzesabonyi SC–Hajdúnánás SK, április 29., szombat, 17.00. BSK-Miskolc–Juventus Panoráma Hevesi SE, április 30., vasárnap, 15.00.

A női NB II. Északi csoportjának 18. fordulójában:

DOROGI AC–HATVANI KSZSE 22–34 (11–17)
Dorog, Városi Sportcsarnok, 60 néző. V.: Gecsei R., Lamberg-Liszkay M.
HATVAN: BÁRÁNY – Sepsi R., SZARVAS R. 12 (4), PETROVICS 8, DÁNFFY DORINA 5, Rózsa 3, Vanda Sz. Cserék: Antóni, Juhász E. (kapusok), Szendrődi 2, Horváth M. 2, Németh L., Dánffy Diána 2. Edző: Bárány Zsolt
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–4, 12. p.: 5–8, 18. p.: 9–11, 24. p.: 9–16, 36. p.: 14–23, 42. p.: 14–25, 48. p.: 16–28, 54. p.: 18–31.
KIÁLLÍTÁSOK: 4 ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/2, ill. 4/4.
BÁRÁNY ZSOLT: – Fontos volt ez a mérkőzés, hiszen még nem tettünk le a dobogóról. Profin álltak hozzá a lányok és az első perctől kezdve irányítottuk a játékot. Kemény védekezés, kitűnő kapusteljesítmény, tetszetős támadójáték jellemezte a csapatot. Egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk. A csapat megmutatta, hogyan kell feltétel nélkül küzdeni egymásért. Külön köszönet szurkolóinknak és a két sérült játékosunknak hogy végig buzdították a csapatot!
KÖVETKEZIK: Budakalászi SC 1995–Hatvani KSZSE, április 23., vasárnap, 17.00.

A férfi NB II. Északi csoportjának 18. fordulójában:

FENSTHERM FUTURE FÜZESABONYI SC–FERENCVÁROSI TC U23 27–31 (12–13)
Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok, 150 néző. V.: Takács D., Tarnavölgyi G.
FÜZESABONY: Tóth K. – MOLNÁR M. 10 (4), Blazsek 3, Igó Á. 2, Varjú P. 2, HALÁSZ SZ. 5, CSAPÓ 3. Csere: Szabó P. (kapus), Ács I., Juhász P. 2,  Antal Cs., Bajzát Zs., Nagy B., Fazekas Á. Edző: Major Attila
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 2/1.
MAJOR ATTILA: – A jól felkészült, fiatal csapat ellen nem sikerült nyerni.
KÖVETKEZIK: Fenstherm Future Füzesabonyi SC–Bp. Honvéd SE, április 23., vasárnap, 16.00.