2023.05.16. 10:00

A Füzesabony már ezüstérmes, a Hatvani KSZSE a bronzért játszik

A Hajdúböszörmény legyőzésével egy fordulóval a bajnokság vége előtt bebiztosította ezüstérmét a Füzesabony SC női csapata az NB II. Északkeleti csoportjában.

Szentkeressy-Kovács Renáta (14) számított a füzesabonyiak legeredményesebb játékosának

Forrás: Tóth Balázs/Heves Megyei Hírlap

A női NB II. Északkeleti csoportja 20. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 37–24 (17–12)
Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok, 100 néző. V.: Mezei F., Paska N.
FÜZESABONY: Végh L. – Bocsi Sz. 5, Lányi G. 3, Molnár N. 4, Ludvig-Tietze 2, Menyhárt-Hanusz 4 (3), Szentkeressy-Kovács R. 9. Csere: Tóth D. (kapus), Kriston 5, Dohány 2, Tamás Cs. 2, Nagy Luca, Nagy Liza 1 (1), Czakó G. Edző: Gyöngy Márió
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–2, 12. p.: 6–5, 18. p.: 9–8, 24. p.: 13–10, 36. p.: 20–14, 42. p.: 26–17, 48. p.: 30–19, 54. p.: 33–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 16 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 8/8.
GYÖNGY MÁRIÓ: – A második félidőre alakult ki az a különbség, amit terveztünk. Hamarabb is eldönthettük volna a mérkőzést, de rendre kihagytuk a helyzeteket. Ezzel a győzelemmel bebiztosítottuk ezüstérmünket, ami az ismert körülményeket tekintve bravúrnak számít.
KÖVETKEZIK: STAVMAT Füzesabonyi SC–Mátészalkai MTK, május 20., szombat, 18.00.

JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE–UNGVÁR KC (ukrajnai) 22–31 (9–16)
Heves, sportcsarnok, 65 néző. V.: Harsányi M., Magyar P.
HEVES: KELEMEN G. – Nagy E. 1, Kóczián E., ADÁCSI L. 10 (1), Adácsi N. 3, Kakuk L. 6, Kiss G. Csere: Balázs P. 1, Steczina P., Holló F., Tóth N. 1. Edző: Makó Nándor
KIÁLLÍTÁSOK: –, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 2/2.
MAKÓ NÁNDOR: – Meghatározó játékosaink hiányában is kifejezetten jól játszottunk erős ukrán ellenfelünkkel szemben. Elégedett vagyok a lányok teljesítményével!
KÖVETKEZIK: Juventus Panoráma Hevesi SE–Csépe Salgótarjáni SKC, május 27., szombat, 16.00.

A női NB II. Északi csoportjának 20. fordulójában:

BVSC-ZUGLÓ–HATVANI KSZSE 20–30 (8–18)
Budapest, BVSC-Zugló edzőcsarnok, 80 néző. V.: Borsóné Nagy T., Gyalog E.
HATVAN: BÁRÁNY P. – Horváth M. 2, Petrovics 2, SZARVAS R.11, DÁNFFY DORINA 3, RÓZSA 3 (1), Vanda Sz. 5. Csere: Antóni, Juhász E. (kapusok), Szendrődi 2, Sepsi 2, Németh L., Dánffy Diána. Edző: Bárány Zsolt
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 1/1.
BÁRÁNY ZSOLT: – Nagyon meggyőzően hoztuk a mérkőzést, főleg az első félidőben mutatott ellenállhatatlan játékunknak köszönhetően. Védekezésben és támadásban is erősek voltunk, megérdemelten nyertünk. Csütörtökön, hazai pályán az év utolsó bajnoki mérkőzésén a bronzérem a tét a Szentendre ellen. Kérünk mindenkit aki teheti, jöjjön el és szurkoljon nekünk!
KÖVETKEZIK: Hatvani KSZSE–Szentendrei NKE, május 18., csütörtök, 18.30.

A férfi NB II. Északi csoportjának 22. fordulójában:

FENSTHERM FUTURE FÜZESABONYI SC–PLER-BUDAPEST U23 25–30 (12–20)
Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok, 50 néző. V.: Dulai Á., Pisák B.
FÜZESABONY: Tóth K. – Molnár M. 3, Ács I. 3, HEVÉR 7, Major A., Halász Sz., Csapó P. Csere: Szabó P. (kapus), Juhász P. 2, Igó 1, NAGY B. 8 (3), Antal Cs., Bajzát Zs. 1 (1). Játékos-edző: Major Attila
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–4, 12. p.: 4–8, 18. p.: 6–13, 24. p.: 9–17, 36. p.: 15–21, 42. p.: 19–22, 54. p.: 23–29.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 5/4.
MAJOR ATTILA: – Az első félidőben nagyon gyenge volt a védekezésünk, emiatt túl nagy hátrányba kerültünk. A másodikban már majdnem úgy játszottunk, ahogy az egész meccs alatt kellett volna.
KÖVETKEZIK: Fenstherm Future Füzesabonyi SC–Budakalászi SC 1995, május 24., szerda, 19.00.